web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

IDM 2021: první závod IDM na Lausitzringu byl zrušen z důvodu COVID-19...!

Rostoucí počty koronových infekcí a matoucí vývoj pandemické situace nyní přiměly organizátory IDM zrušit plánovaný začátek sezóny IDM na Lausitzringu. Od 30. dubna do 2. května 2021 se měl v chrámu motoristického sportu v Niederlausitzu uskutečnit začátek Mezinárodního německého šampionátu motocyklů (IDM) 2021.

"Dlouho jsme bojovali, abychom mohli závodit podle plánu. Abychom takovou událost mohli uskutečnit, potřebujeme bezpečnost všech zúčastněných. To ovlivňuje organizátory, partnery, týmy a jezdce. Tyto záruky nám chyběly, a to jak ve formě oficiálních závazků, tak v zajištění nezbytné lékařské péče v regionu. V důsledku toho bychom museli podstoupit nevyčíslitelné riziko. To nemůžeme udělat z důvodu naší odpovědnosti vůči všem zúčastněným a našeho respektu k pandemické situaci. Současná národní a mezinárodní omezení navíc neumožňují, aby závody šampionátu probíhaly řádně a spravedlivě. Ve výsledku jsme museli učinit toto rozhodnutí dva týdny před plánovaným zahájením IDM“ vysvětluje zrušení Normann Broy. IDM se za posledních pět let stal vrcholem silničních motocyklových závodů. Jen v první třídě IDM Superbike 1000 se letos zaregistrovali jezdci z deseti zemí. Navzdory několika závodům, které se konaly v minulé sezóně, je počet jezdců stálý. Přes korona-krizi byli organizátoři IDM jedním z mála organizátorů, kteří naplánovaly všechny závody, aby uskutečnili kompaktní sezónu.

„Koronavirus nyní zastavil zahájení sezóny v roce 2021,“ poznamenává Broy, „ale to nám nezabrání v hledání řešení pro úspěšnou sezónu tak, jako jsme to udělali loni.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...