web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Zážitek motorkáře ovlivňují především kvalitní moto pneumatiky

S přicházejícím jarem začíná sezóna každého motorkáře. Po několika měsících konečně zase usednout do sedel svých dvoukolých miláčků. Ještě než ale někam vyrazíte, měli byste nejprve zazimovaný stroj zkontrolovat a připravit ho do terénu.

Pokud jste na podzim motorku správně zazimovali a během zimních měsíců pravidelně dobíjeli akumulátor, zřejmě na vás žádné výrazné komplikace nečekají. Před první jízdou byste i tak měli zkontrolovat základní věci, jako je například hladina oleje, řetěz, světla a blinkry. Jelikož motorka stála na jednom místě několik dlouhých týdnů, všimněte si, zda pod ní nejsou olejové skvrny. Jestliže totiž z motoru uniká větší množství oleje na zem, je nezbytné situaci řešit, aby vás nenechala motorka někde na daleké cestě ve štychu. Většinou problémy se startováním po zimě mají karburátorové motory. Pokud však máte motorku s motorem se vstřikováním, nemusíte se bát, že byste nenastartovali.

Zkontrolujte pneumatiky

Jedna z věcí, která se musí často kontrolovat, je stav vašich pneumatik. Záleží samozřejmě na nájezdu každého jezdce. Stav moto pneu je však zásadní pro bezpečnou a plynulou jízdu. Zjistěte, jaký tlak je v pneumatikách, zda se na nich neobjevily žádné praskliny a dezén není po celém obvodu pneu nadměrně sjetý. Tlak v pneumatikách předepisuje výrobce, přičemž daných informací byste se měli držet, neboť příliš nízký tlak způsobuje špatnou ovladatelnost motorky a naopak přehuštěné pneumatiky netlumí nerovnosti na vozovce. Pokud jsou tedy současné pneumatiky nevyhovující, nezbývá vám nic jiného než jejich výměna. Zohledněte navíc několik základních faktorů. Současný trh je rozmanitý a nabízí vám nespočetné množství variant.

Typy pneumatik podle terénu

Při výběru konkrétního druhu pneumatik hrají hlavní roli stavba motocyklu, využití a styl jízdy. Vybrat si můžete konkrétně z následujících typů:

  • cestovní pneumatiky – využívají se na slabších motorkách a skútrech,
  • sportovně cestovní pneumatiky – mezi majiteli motorek nejoblíbenější, neboť jsou univerzální,
  • sportovní pneumatiky – pro zkušené jezdce,
  • závodní pneumatiky – pro ježdění na okruhu.

Technické specifikace pneumatiky

moto pneuStejně jako při výběru pneumatik na automobil, tak i u moto pneu je nezbytné zohledňovat technické specifikace, a to konkrétně rozměr, rychlostní a zátěžový index a konstrukci. U každé motorky je ve velkém technickém průkazu uvedeno, jaké pneumatiky vyžaduje. Cena by rozhodně neměla být parametr, podle něhož vyberete. Pamatujte, že investujete do své bezpečnosti.

Oblibě z řady cestovně sportovních pneumatik se těší Michelin PILOT ROAD 2. Jedná se o pneumatiky s vysoce kvalitním dezénem od populární značky Michelin. V případě, že jezdíte hlavně v terénu, tak zase sáhněte po modelu Metzeler Tourance.

Podívejte se klidně na testy moto pneumatik, abyste věděli, které pneumatiky mají dobré hodnocení a které naopak špatné. Důležité vždy je, aby vás pneumatiky držely pevně a stabilně na zemi, protože jedině tak máte jistotu bezpečnosti.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...