web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Vyberte to správné povinné ručení pro motorku

Na silnicích již roztál poslední letošní sníh a mnoho motorkářů zahájilo novou sezónu. Před vyjetím je však dobré kromě vybavení a stavu motorky zkontrolovat také pojištění. Víte, pro jaké případy máte svůj stroj pojištěný? Udělejte si v tom jasno a přečtěte si tip, kde sehnat to nejvýhodnější moto pojištění.

Povinné ručení a havarijní pojištění na vymezenou dobu

Zatímco povinné ručení je nutné mít sjednané na každý stroj, havarijní pojištění je dobrovolné. Obě si však můžete sjednat pouze na určitou dobu, což je obzvlášť pro vlastníky jednostopých vozidel výhodné. Povinné ručení kryje škody způsobené na vozidle poškozeného, zajišťuje nonstop asistenci a další služby, které vám v případě nehody přijdou vhod. Jak funguje krátkodobé a sezónní pojištění?

Sezónní pojištění

Ač to na první pohled nevypadá, sezónní pojištění se od krátkodobého zásadně liší. Ve své podstatě se totiž sjednává na celý rok, ale jednotlivá období vymezují jeho rozsah. V období, kdy vozidlo – v tomto případě typicky motorku – využíváte, kryje pojištění stroj pro případ havárie i ostatních rizik. V období, kdy na motorce nejezdíte, tedy zpravidla v zimě, neplatíte za pojištění případné havárie, ale stále platíte za rizika, jakým je krádež, vandalismus nebo přírodní katastrofy.

Sezónní pojištění váš tak vyjde obvykle dráž a pokud máte motorku zabezpečenou v garáži nebo jiném dobře kontrolovaném místě, nevyplatí se.

Krátkodobé pojištění

Krátkodobé povinné ručení i havarijní pojištění auta či motorky se sjednává na přesně vymezenou dobu, po které musí řidič odevzdat registrační značky do depozitu. Tuto variantu mohou využít tzv. „sváteční řidiči“, ale i řidiči, kteří ví jistě, že projezdí pouze určitou omezenou dobu.  Vztahuje se jak na automobily, tak na motocykly. Lze jej uzavřít například na dlouhou cestu na dovolenou, ale i na delší období, ve kterém víte, že budete vozidlo více využívat.

Jak sehnat nejvýhodnější povinné ručení

Pokud sháníte výhodné povinné ručení pro svou motorku či auto, ať už klasické nebo pouze krátkodobé, nejlepším krokem je využití online kalkulačky. U ČSOB Pojišťovny získáte nejvyšší bonus za každý rok bez nehody, online vyřízení celé záležitosti je navíc rychlé, bezproblémové a díky speciální slevě levnější.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...