web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Výrobci pneumatik připravili opět novinky pro letošní zimu

Blíží se období povinnosti obout na auto zimní pneumatiky. Kromě osvědčených typů zimních pneumatik opět výrobci přichází na trh s novinkami, které zajistí jízdu po sněhu ještě bezpečnější.

Kvalita za rozumnou cenu

Odborníci doporučují měnit pneumatiky jedenkrát za 4 roky. Bývá to doba, kdy aktivnější řidiči mají vzorek sjetý na minimální požadovanou hodnotu. U těch méně aktivních, kteří mají vzorek ještě v pořádku, bohužel dochází k časovému opotřebení pneumatik. Užíváním, povětrnostními podmínkami a různými zimními chemickými posypy tak pneumatika již nemusí na sněhu zabírat správně.

Pravidelně přezouvat zimní pneumatiky není levná záležitost. Proto pro méně aktivní řidiče, kteří toho v zimě příliš nenajezdí doporučujeme pneumatiky, které nejsou drahé, ale svou kvalitou se rovnají s těmi dražšími značkami.

Mezi tyto pneumatiky můžeme uvést například vítěze testů ADAC Hankook W442 nebo českou pneumatiku Barum Polaris 3

Novinky dezénů

Mezi novinky pro zimní sezónu 2014 bychom rádi představili tyto pneumatiky:

Michelin Pilot Aplin 5 je velmi tichá pneumatika. Je uváděná jako nástupce úspěšné pneumatiky Pilot Aplin 4. Vyniká v přilnavosti na suchu i mokru při zachování dobrých záběrových vlastností. Dezén je hlubší až o 17% a díky směrovým blokům vytváří pneumatika při kontaktu se sněhem efekt ozubeného kola. Pneumatika má dobrou přilnavost na mokrém a zasněženém povrchu, přitom ale zachovává velmi vysokou energetickou účinnost.

Pneumatika Continental TS850P pokračuje v úspěchu její předchůdkyně TS850, která byla vítězem mnoha testů. Je určena spíše pro sportovní jízdu. Důraz byl kladen na vylepšení spotřeby a na lepších jízdních vlastnostech na všech podkladech.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...