web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Samotné povinné ručení je nedostatečné

O své auto se většina řidičů stará pěkně s láskou – vyčistí mu interiér, nablýskají karosérii v myčce, dbají na jeho vybavení a co nejvyšší komfort při řízení. Co se ovšem často zanedbává je odpovídající pojištění vozu. A tím nemáme na mysli je odpovídající limity u zákonem daného povinného ručení. Pojďme se na to podívat.

Rozdíly mezi havarijním pojištěním a povinným ručením

Povinné ručení musí mít všechna vozidla, která jsou přihlášena v registru vozidel. Jeho platnost prokážete zelenou kartou, která je platná v celé EU. Toto pojištění nám ovšem dává krytí pouze pro škody, které při řízení vlastní vinou způsobíme třetí osobě (na majetku i na zdraví). Můžete si k němu sice přidat připojištění (např. pro případ úrazu vás a vašich spolucestujících), ale odpovídající krytí vám nenabídne.

Pokud byste si troufli jezdit bez povinného ručení, připravte se na to, že můžete dostat pokutu ve výši 5 000 – 40 000 Kč. A v případě, že způsobíte škodu někomu dalšímu, všechno zaplatíte z vlastní peněženky. A tam už se nemusí jednat o částky takhle hezky při zemi.

Oproti tomu sjednání havarijního pojištění je dobrovolné a spousta lidí ho opomíjí se snahou ušetřit a spoléháním se na „štěstí“ na silnicích. Popř. je častým argumentem i to, že „havarijko“ nemá smysl u starších aut. Přichází se tak ale o jeho výhody, což může přijít draho.

Havarijní pojištění vám totiž dává úplnou ochranu – pro Vás, Vaše auta i věcí, které v něm máte. U havarijního pojištění si můžete „namixovat“ krytí pro různá rizika (havárie, živel, vandalismus, odcizení atd.) anebo jít rovnou do formy All risk, ve které je máte všechny hezky v jednom balíčku.

Pokud máte navíc nový vůz, zvažte i tzv. pojištění GAP, které „ochrání“ pořizovací cenu vozu na dobu 3 let od koupě (pro případy krádeže anebo totální škody).

Proč mít povinné i havarijní pojištění?

Jednoduše řečeno – povinné ručení chrání ostatní a havarijní pojištění chrání vás a váš majetek. Takže má určitě smysl postavit se k tomu zodpovědně a nechat se pojistit pro „obě dvě strany“. U většiny pojišťoven je také možnost sjednání obou pojištění zároveň. Získáte tak výhodu nižší ceny, než kdybyste si každou službu zařizovali zvlášť. Většinou kromě slevy získáte i nadstandardní asistenční služby i další výhody.

Top Pojisteni povinne ruceni cena

Doporučujeme si tedy projít pečlivě nabídky pojišťoven, zvládnete to i online z pohodlí domova.? Při výběru je pro spoustu lidí důležitá u povinného ručení cena, ale zapomínají na limity, rozsah asistenčních služeb či různá připojištění, která jsou u vyšších variant produktů v ceně.

přejeme šťastnou ruku, a hlavně bezpečnou jízdu na cestách!

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...