web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Německé IDM pokračovalo v Assenu…

IDM Assen v kostce: Mikhalchik, Enderlein a Reeves / Wilkes vyhráli šampionát předčasně...

Assen: ve třech z pěti tříd mezinárodního německého mistrovství silničních motocyklů (IDM) byly tituly o tomto víkendu předčasně udělovány na TT Circuit Assen. Ilya Mikhalchik (alfa Racing-Van Zon-BMW) a Max Enderlein (Freudenberg WorldSSP Academy / Yamaha) obhájili své tituly v IDM Superbike 1000 a IDM Supersport 600. Tim Reeves / Mark Wilkes (Berlin Express / Adolf RS1 Yamaha) oslavili celkové vítězství v sajdkárech IDM do 600 ccm. Závody na trati označené jako Speed of Dutch Dutch Grand Prix přinesly vzrušující souboje a byly nejlepší reklamou pro nejvyšší německou sérii v silničních motocyklových závodech.
V IDM Superbike 1000 byl hlavním favoritem obhájce loňského prvenství Ilya Mikhalchik. 23letý jezdec BMW z Kyjeva si vytvořil v treninku ty nejlepší podmínky. Na druhou stranu nebyl víkend zdaleka perfektní pro jeho hlavního konkurenta Juliana Puffe. Ve volném tréninku havaroval a tým musel jeho BMW přes noc znovu postavit.
Němec se celý víkend trápil a musel se spokojit s místy uprostřed pole. Tím se Mikhalchikovi otevřela cesta k obhájení titulu. O vítězství v závodě se ale přetahoval s Bastienem Mackelsem (Wilbers-BMW-Racing). Belgičan měl svůj podíl na tom, že oba závody byly vzrušující víc, než se očekávalo.
Poleman Mikhalchik měl v prvním závodě špatný start a ztratil několik míst. V polovině závodu se propracoval na čelo a vyhrál před Mackelsem a místním jezdcem Ricardem Brinkem (Yamaha / Team SWPN), který dokonce v úvodních kolech vedl.
Také ve druhém závodě 23-letý Mikhalchik nedělal kompromisy. Startoval z devátého místa ve třetí řadě (obrácené pořadí na startu pro první tři řady) a postupně se probil až na první místo v cíli. Mikhalchik zvítězil o 0,264 sekundy před Dominicem Schmitterem (HESS Racing, Yamaha). „Po dvou technických poruchách v sezóně je dobré mít titul už nyní. V Hockenheimu si můžu už hrát s protivníky. “Mikhalchik vklouzl do mistrovského trička a byl oceněn na slavnostním pódiu s mimořádně dlouhou verzí ukrajinské národní hymny. Třetí byl Holanďan Pepijn Bijsterbosch (Team Dutch Comfort Houses) na svém BMW.

IDM Superbike 1000 jpg IDM Superbike 1000 Sieg Ilya Mikhalchik IDM Superbike 1000 Titelgewinner Ilya Mikhalchik

K titulu IDM Supersport 600 udělal jezdec Max Enderlein poslední krok. Odložený závod třídy 600 SSP, který se jel po obrovském úniku oleje a následným zkrácením jen na devět místo 13 kol. Enderlein dosáhl třetího místa za Marcem Buchnerem (Buchner Motosport / Yamaha) a místním hrdinou Sanderem Kroeze (MGM Racing Performance, Yamaha). Porazil také svou Assenovu kletbu: v loňském roce byl titul v Assenu také na dosah, ale poté si při pádu zlomil ve volném treninku klíční kost. Tentokrát si dokázal titul zajistit před finále na Hockenheimu.
Ve druhém závodě Enderlein odstoupil po pádu. Závod vyhrál Sander Kroeze před Marcem Buchnerem a Dominikem Rubinem (Yamaha / Rubin Racing Team). Také závod mistrovství Superstock 600 Cup byl dramatický. Stefan Ströhlein (Yamaha / Neumann Racing) si zajistil předčasně celkové vítězství, když v prvním závodě dojel páty a ve druhém závodě čtvrtý. V závodech zvítězili domácí Joep Overbeeke a Milan Merckelbagh (Yamaha / MGM Racing Performance).

DMSB Superstock 600 CupIDM Sidecar Reeves WilkesIDM Sidecar Titelgewinner Reeves Wilkes

V sajdkárech IDM se konal pouze jeden závod, ale byla to skvělá podívaná. Dvojici Tim Reeves / Mark Wilkes (Adolf RS F1 Yamaha) se jednalo o titul ve třídě 600 ccm. Sedminásobný mistr světa vyhrál kvalifikaci navzdory částečně mokré trati. Jeho výchozí pozice na startu byla ale na mokrém místě. Zdálo se, že začalo drama. Reeves se téměř zastavil, když na semaforu skočila „Zelená“. Kola nenašla žádnou přilnavost. Josef Sattler / Uwe Neubert (Adolf RS F1 Kawasaki) se protáhl kolem nich a vedl závod. Přesto se Reeves / Wilkes vrátil na čelo a vytvořili si náskok! 47letý Reeves šel nekompromisně vpřed. Reeves / Wilkes vyhráli doposud všechny závody IDM třídy 600cc v sezóně 2019 a Reeves nyní získal i první titul IDM. Je již sedmkrát mistrem světa a šestkrát britským šampionem. Sattler / Neubert dojel na třetím místě za Markus Schlosserem / Marcel Fries (LCR F1 Yamaha).
V závodě sajdkár 1000 ccm dominoval John Smits / Gunter Verbrugge (RCN F1 Yamaha) před Scottem Lawrie / Emanuelle Clement (LCR F1 Suzuki) a Andres Nussbaum / Manuel Hirschi (LCR F1 Suzuki). Až šestí dojeli Mik Roscher / Anna Burkardová (LCR F1 BMW). Německo-švýcarská kombinace ale vede celkové mistrovství. Finále v Hockenheimu (27. až 29. září) bude náročné.

IDM Supersport 300 IDM Supersport 600 Titelgewinner Max Enderlein

V Supersportu IDM Supersport 300 ještě nebylo rozhodnuto. Také v juniorské třídě bude titul udělen na motodromu Hockenheim. V Assenu si vedoucí Angelo Licciardi (Benjan Racing weavers Motos, Kawasaki) zajistil, že na poslední dva závody pojede s pohodlným 40-bodovým náskokem. V Hockenheimu stačí 21letému Belgičanovi šesté místo, aby si zajistil svůj titul. Walid Khan (NUTEC-RT Motorsports SKM-Kawasaki) oslavil ve svém rodném Assenu dvojnásobné vítězství. 19letý Holanďan vyhrál čtyři z posledních šesti závodů.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...