web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

MotoGP Thajska 2022 - Famózní Filip Salač druhý v Moto2!

Velká cena Thajska mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP dnes vyvrcholila závody. Ze čtvrté řady na gridu odstartoval v kategorii Moto2 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Průběh závodu ale poznamenal silný déšť. Salač se poprvé v kariéře v Moto2 dokonce dostal do vedení, aby jej krátce před přerušením předjel Toni Arbolino. Kvůli neustávajícím proudům vody se restart nakonec nekonal. Filip Salač tak zopakoval svůj životní výsledek v MotoGP, když skončil druhý!

Když už se rovnaly stroje kategorie Moto2 na gridu, okruh v Buriramu začal skrápět čím dál silnější déšť. Následně byl závod prohlášen za mokrý, což znamenalo rychlé přezutí pneumatik a zkrácení ze 24 na 16 kol. Mokré podmínky českému reprezentantovi vyhovují a po startu vyletěl jako raketa. Ještě v průběhu prvního kola se z dvanáctého místa dostal na třetí pozici. Filip Salač se pak sice propadl na čtvrté místo, ale dvanáct kol před cílem ve velmi rychlém sledu předjel dva soupeře, o kolo později se dokonce dostal do čela závodu a profesorskou jízdou se vzdaloval soupeřům! V šestém kole zaznamenal nejrychlejší čas.

Pro silný déšť byl závod přerušen po osmém kole v okamžiku, kdy se před Filipa po jeho lehkém přebrzdění dostal Tony Arbolino. Posléze bylo rozhodnuto o opětovném startu a dokončení závodu na pět kol. Restart se ale kvůli neustávajícímu dešti několikrát odsouval, po otevření pitlane byly během zaváděcího kola znovu vyvěšeny červené vlajky a závod definitivně přerušen. Filip si tak vychutnal triumfální stupně vítězů, třetí skončil Aron Canet. Radost mu určitě nezkalí fakt, že jezdci z této velké ceny obdrží pro neodjetí dvou třetin závodu poloviční příděl bodů. Filip Salač v Thajsku vyrovnal svůj nejlepší výsledek z loňska, kdy v Le Mans ještě v kategorii Moto3 také skončil stříbrný.

„Do ranního warm upu jsme udělali velkou změnu na motocyklu, která určitě pomohla. Měl jsem skvělý pocit z přední části motorky, mohl jsem na brzdách tlačit na přední kolo, jak jsem si představoval. Do startu závodu, kdy začalo pršet, jsme zvolili kombinaci mokrých pneumatik a skoro suchého nastavení motorky. Už v zaváděcím kole jsem viděl, že je všude mokro až na cílovou rovinku. Chtěl jsem hned jet dopředu a rychle jsem se dostal do vedení, všechno jsem měl pod kontrolou. Bohužel pak osm kol před koncem jsem přebrzdil v poslední zatáčce, a to mě stálo vítězství. V těch podmínkách, které byly, se pak už nedalo pokračovat, na trati bylo strašně vody a bylo to opravdu nebezpečné. Každopádně, první pódium v motodvojkách, nečekal jsem, že se letos hned v první sezóně budu schopný dostat se na bednu. Chtěl bych poděkovat všem, díky kterým jsem se na ten druhý stupínek podíval, za podporu a budeme takto pokračovat v příštích závodech. Doufám, že to nebyla poslední bedna, díky všem. Toto pódium je pro Jasona,“ uvedl Filip Salač po závodě.

Světový šampionát silničních motocyklů pokračuje za dva týdny Velkou cenou Austrálie.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...