Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Valentino Rossi oznámil ukončení závodní kariéry na konci roku 2021

Kapitoly článku

Valentino Rossi ve čtvrtek 5.8.2021 oznámil ukončení své závodní kariéry jezdce MotoGP po skončení sezóny 2021. Učinil tak na tiskové konferenci před Velkou cenou Rakouska. Vyvrátil tím veškeré spekulace o jeho pokračování, kdy dále se bude věnovat už jen vedení svého týmu v MotoGP s motocyklem Ducati.

Jedno je jasné, Valentino Rossi udělal pro motocyklový sport více než kdokoli jiný, dokázal přitáhnout i lidi, kteří se o motocykly dříve ani nezajímali. Většina ho milovala, někteří zase nenáviděli. Měl vždy ohromné množství fanoušků po celém světě a jeho jméno přesahovalo i sport samotný. Je to prostě legenda a napodobit její kariéru bude už jen ohromně složité.

 

„Bohužel to bude moje poslední půl-sezóna jako jezdce MotoGP“

- Valentino Rossi -

Kariéra Valentina Rossiho v číslech

První titul mistra světa získal v roce 1997 ve třídě 125ccm na Aprilii, když zvítězil v 11ti z celkových 15ti závodů. Poslední titul mistra světa v MotoGP získal v roce 2009 na motocyklu Yamaha.

  • 9 titulů mistra světa
  • 115 vítězství v závodech MS
  • 89 vítězství v MotoGP
  • 235 pódiových umístění v MS
  • kompletní přehled výsledků Valentina Rossiho je na další straně

 

Nejdůležitější chvíle dle Valentina:

"Chtěl bych říci, že byly celkem tři roky, které byly nejdůležitější v mé kariéře: V roce 2001, kdy jsem vyhrál poslední šampionát dvoutaktní třídy 500ccm. 2004, kdy jsem vyhrál první rok s Yamahou. A také rok 2008, protože už v roce 2008 jsem byl 'starý', kdy po pěti vyhraných titulech v řadě jsem dva roky prohrál."

 

Mat Oxley

"Je nemožné nadhodnotit efekt, který měl Valentino na motocyklový sport. Po několik let on sám převyšoval motocyklový sport jako takový a překračoval jeho hranice. Milovali ho maminky, děti a babičky, stejně jako fandové motorsportu."

"Rossi je jako závodník kombinující Maradonu, Peleho a Muhammada Aliho do jedné osoby."

 

Lin Jarvis

„Valentino je žijící legenda, jejíž úspěchy a osobní charisma přispěly k bohatému dědictví Yamahy. I v jeho těžších obdobích působilo jeho pozitivní myšlení k posílení jeho okolí, kdy byl vždy připraven udělat další krok k dobrému výsledku. Díky jeho neutuchající vášni pro MotoGP se můžeme hrdě ohlédnout za 16 fantastickými sezónami, které spolu brzy budeme mít."

 

Jorge Lorenzo

"Konec jedné éry. Na trati jsme byli všichni 4 stejně rychlí, ale co se týče charisma a preciznosti, tak je Valentino Rossi na úrovni Jordana, Woodse, Aliho nebo Senny.

Užij si tuto novou kapitolu, legendo!"

 

Neil Spalding:

"Po celou dobu, co jsem pracoval v paddocku MotoGP, byl Valentino „ten muž“. Ať vítězství nebo prohra, tak byl vždy středem pozornosti. V podstatě vytvořil MotoGP.. Díky, že jsi z toho udělal zábavu Vale. Najít stejně dobrou náhradu nebude snadné."

 

Toby Moody

"Bylo mi ctí být u toho"

Článek byl naposledy upraven: 06.08.2021

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Drak napsal komentář k WorldSBK se pojedou v Mostě!
Paráda :P, jen škoda, že ceny jsou nastavené dost vysoko.. ...
Jeden z mála závodů u nás v Mostě a bude to německý mistrák.. Brzo u nás budou závodit němci častě...
ducatis55 napsal komentář k Závody motocyklů 1961
Nádhera Moc děkuji za úžasné čtení a přehled výsledků, rád vzpomínám na minulé časy (tedy jen co se...
kawas napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Ano, Dymokury se v tomto termínu jedou..