Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Třeboň

Kapitoly článku

 

Výsledky předválečných ročníků:

Rok 1937

Třída do 175 ccm

1.

Cirnfus Karel

ČZ

Třeboň

24:49

2.

Simandl Jaroslav

Jawa

Divišov

25:08,4

3.

Šimák J.

ČZ

 

27:17

4.

Dufek A.

Jawa

 

28:10

5.

Kolář F.

Jawa

 

 

 

Třída do 250 ccm

1.

Vlk Vladislav

Ogar

 

21:48

2.

Bednář Jan

Jawa

Praha

22:13

3.

Matějka K.

Ogar

 

22:24

4.

Steiner Ladislav

Ogar

Praha

25:41

 

Třída nad 250 ccm

1.

Žižkovský L.

Rudge 500

 

23:59

2.

Koranda Karel

Jawa 250

Třeboň

24:10

3.

Remeš J.

Jawa 250

 

24:56

4.

Steiner Ladislav

Ogar 250

Praha

26:18

 

Finále (tř. 175 a 250 ccm)

1.

Simandl Jaroslav

Jawa 175

Divišov

23:44

2.

Vlk Vladislav

Ogar 250

 

24:13

3.

Bednář Jan

Jawa 250

Praha

25:35

4.

Šimák J.

ČZ 175

 

26:26

 

Rok 1938

Výsledky juniorů:

Tř. do 175 ccm

1.

Cirnfus Otta

ČZ

Třeboň

čas není znám

 

Tř. do 250 ccm

1.

Koranda Jaroslav

Jawa

Třeboň

čas není znám

 

Tř. do 350 ccm

1.

Cirnfus Otta

ČZ

Třeboň

čas není znám

 

Tř. nad 350 ccm

1.

Cirnfus Otta

BMW 500

Třeboň

čas není znám

 

Rok 1938

Výsledky seniorů:

Tř. do 175 ccm

1.

Novotný Jan

Jawa

Praha

18:22,7

2.

Němec Cyril

ČZ

Strakonice

18:23,2

3.

Marha Emanuel

ČZ

Strakonice

18:43,0

4.

Cirnfus Karel

ČZ

Třeboň

 

 

Tř. do 250 ccm

1.

Stanislav Václav

Jawa

Kolín

17:30,3

2.

Koranda Karel

Jawa

Třeboň

17:35,0

3.

Bednář Jan

Jawa

Praha

17:50,0

 

Tř. přes 250 ccm

1.

Haupt František

Jawa

Praha

18:16,0

 

Finále seniorů

1.

Bednář Jan

Jawa 250

Praha

18:22,0

2.

Němec Cyril

ČZ 175

Strakonice

18:52,0

3.

Marha Emanuel

ČZ 175

Strakonice

18:52,2

 

 

Výsledky poválečného období:

Rok 1947

Junioři do 125 ccm (12 startujících)

1.

Kadlec Karel

ČZ

Plzeň

23:09,7

2.

Zloch František

ČZ

Vacov

23:49,6

3.

Havlas Jaroslav

Puch

Praha VII

23:54,0

 

Junioři do 175 ccm (7 startujících)

1.

Cirnfus Otto

ČZ

Třeboň

22:09,0

2.

Kohlíček Čeněk

ČZ

Strakonice

22:24,2

3.

Koranda Jaroslav

Jawa

Třeboň

22:23,7

 

Junioři do 250 ccm (17 startujících)

1.

Cirnfus Otto

ČZ

Třeboň

21:43,0

2.

Kohlíček Čeněk

ČZ

Strakonice

21:47,0

3.

Polák Václav

Rudge

 

22:29,2

 

Junioři do 350 ccm (4 startující)

1.

Hřebík Václav

NSU

Plzeň

23:29,0

2.

Bayerle Miroslav

Triumph

Praha

24:24,4

3.

Matouš Karel

Standard

Č. Budějovice

27:02,4

 

Junioři nad 350 ccm (10 startujících)

1.

Cirnfus Otto

BMW

Třeboň

19:53,4

2.

Táborský Antonín

BMW

Sudoměřice

20:29,0

3.

Krupička Jiří

Ariel

Mcely

20:55,8

 

Senioři do 250 ccm (5 startujících)

1.

Němec Cyril

ČZ

Strakonice

45:29,3

2.

Bednář Jan

Jawa

Praha

45:30,8

3.

Bayerle Miroslav

Triumph

Praha

- 1 kolo

 

V závodě vedl velmi jasně Jan Bednář, v nájezdu do posledního kola měl náskok téměř tří okruhů na druhého jezdce v pořadí, Němce na ČZ. Jenomže v posledním kole mu praskl ventil, a tak Jan Bednář téměř celé kolo do cíli běžel. První místo už nezachránil, ale doběhl druhý, když byl překonán pouze vítězem Němcem na ČZ.

Senioři do 350 ccm

1.

Hovorka Václav

Walter 350

Praha

43:35,3

2.

Hájek Emanuel

Walter

Praha

45:25,5

3.

Šibor Karel

Norton

Praha

- 1 kolo

 

Senioři nad 350 ccm

1.

Cirnfus Karel

BMW

Třeboň

40:30,2

2.

Toušek Ladislav

Jap

Praha

44:59,3

 

Více jezdců v této třídě nebylo klasifikováno. Pro malý počet startujících byly třídy seniorů do a nad 350 ccm sloučeny do jednoho závodu a výsledek byl uveden také jako třída do 350 a 500 ccm s pořadím: 1. K. Cirnfus, 2. V. Hovorka, 3. L. Toušek. Karel Cirnfus získal putovní cenu Zlaté kolo.

 

Rok 1948

Junioři do 125 ccm

1.

Sobolík František

ČZ

Žďár u Protivína

21:24,5

2.

Čížek Rudolf

DKW

Č. Budějovice

 

 

Junioři do 175 ccm

1.

Sobolík František

ČZ 125

Žďár u Protivína

21:22,8

2.

Parus Václav

DKW 125

Praha VII

 

 

Junioři do 250 ccm

1.

Vydra Jožo

ČZ

Děčín

20:05,0

2.

Hlaváč Jiří

Walter

Písek

 

 

Junioři do 350 ccm

1.

Peřina Antonín

Jawa

Č. Budějovice

21:23,0

2.

Kettner Karel

Jawa

Praha XII

 

 

Junioři přes 350 ccm

1.

Táborský Antonín

BMW

Sudoměřice

20:19,1

2.

Hamouz Lubomír

Viktoria

Kladno

 

 

Senioři do 250 ccm

1.

Stanislav Václav

Walter

Kolín

38:37,5

2.

Roubíček Jaroslav

Walter

Praha VII

 

3.

Steiner Ladislav

Walter

Praha - Strašnice

 

 

Senioři do 350 ccm

1.

Otevřel Jan

Walter

Poděbrady

39:54,2

2.

Hájek Eman

Excelsior - Walter

Praha III

 

 

Senioři do 500 ccm

1.

Bubeníček Václav

Norton

Praha

37:20,8

2.

Steiner Ladislav

Walter 250

Praha

 

 

Rok 1949

Junioři do 125 ccm (9 startujících)

1.

Švancar Josef

ČZ 125

Praha VII

24:30,1

 

Junioři do 250 ccm (20 startujících)

1.

Rouče Milan

NSU 250

Třeboň

21:29,6

 

Junioři do 350 ccm (10 startujících)

1.

Koranda Jaroslav

Ogar 350

Třeboň

20:54,1

 

Junioři přes 350 ccm (10 startujících)

1.

Koranda Jaroslav

Ogar 350

Třeboň

20:40,5

2.

 

 

 

 

3.

Šmrha Josef

Jawa 250

České Budějovice

 

 

Senioři do 250 ccm (10 startujících)

1.

Steiner Ladislav

Walter

Praha

40:43,2

2.

Vydra Josef

ČZ

Podmokly

40:46,6

3.

Ježek Jiří

Walter

Vrát

41:29,6

 

Senioři do 350 ccm (10 startujících)

1.

Steiner Ladislav

Walter

Praha

39:44,3

2.

Somol Václav

Ogar

Česká Kamenice

40:36,1

3.

Čížek Jaromír

ČZ 250

Praha

40:38,1

4.

Kost Zdeněk

Norton

Praha

 

5.

Kopal Petr

Walter

Vlastiboř

 

 

Třída přes 350 ccm (7 startujících)

1.

Steiner Ladislav

Walter 350

Praha

40:49,0

2.

Čížek Jaromír

ČZ 250

Praha

41:48,2

3.

Šustek Otto

Rudge 500

Brno

42:06,4

4.

Blažek Vladimír

Sunbeam 500

Gottwaldov

- 2 kola

 

Rok 1950

Junioři do 125 ccm (15 startujících, 13 klasifikovaných)

1.

Kottek Jaroslav

DKW 123

Stará Boleslav

20:50,6

2.

Kvěch Václav

ČZ 125

Prkošín

20:50,7

3.

Švancar Josef

ČZ 125

Praha

21:10,4

 

Junioři do 250 ccm (12 startujících, 10 klasifikovaných)

1.

Vejvoda Josef

ČZ 250 Speciál

Rakovník

19:00,0

2.

Hřebík Václav

Walter 250

Plzeň – Černice

19:02,0

3.

Kába Oldřich

Jawa 250

Týnec n. Sázavou

19::44,5

4.

Peřina Antonín

Jawa 250

České Budějovice

 

5.

Irmiš František

ČZ 250

Lišov

 

 

Junioři nad 250 ccm (12 startujících, 10 klasifikovaných)

1.

Hlaváč Jiří

Jawa 350

Písek

19:07,2

2.

Pták Jan

Jawa 350

Chýnov

19:16,7

3.

Hřebík Václav

Walter 250

Plzeň - Černice

19:26,0

 

Senioři do 250 ccm (8 startujících, 6 klasifikovaných)

1.

Štajner Ladislav

Walter 250

Praha

37:38,4

2.

Čížek Jaromír

ČZ Special 250

Praha

37:46,5

3.

Kinzl Jaroslav

Jawa

Praha

38:17,5

 

Senioři do 350 ccm (10 startujících, 7 klasifikovaných)

1.

Štajner Ladislav

Walter 350

Praha

37:12,4

2.

Kinzl Jaroslav

Jawa 350

Praha

37:26,0

3.

Roubíček Jaroslav

Rudge 250

Praha

37:45,4

 

Senioři do 500 ccm (7 startujících, 5 klasifikovaných)

1.

Štajner Ladislav

Jawa 500 OHC

Praha

36:56,5

2.

Čížek Jaromír

ČZ Special 250

Praha

37:43,0

3.

Somol Václav

Jawa 350

Česká Kamenice

38:06,8

 

Rok 1951

Tř. do 150 ccm (11 startujících, 3 odpadli)

1.

Sobolík František

ČZ 150

Vodňany

42:31,8 70 km/h

2.

Jindrák Stanislav

ČZ 150

Strakonice

42:46,2

3.

Žípek Jaroslav

ČZ

Strakonice

43:30,0

 

Jihočeská pravda uvedla na 3. místě jezdce Jana Šípka, referující v časopise Motocykl (Vilém Ronovský) Jaroslava Žípka.

Tř. do 250 ccm

V této kubatuře se sešlo na startu 23 jezdců, takže byla rozdělena na dvě rozjížďky a porovnáním časů bylo stanoveno celkové pořadí. Budiž řečeno, že druhá jízda byla pomalejší, takže celkové pořadí je dáno rozjížďkou č. 1.

Tř. do 250 ccm, 1. skupina (startovalo 12, odpadlo 6)

1.

Zloch František

ČZ Walter

 

37:35,8

2.

Štajner Ladislav

Walter

Praha

37:38,0

3.

Posekaný Antonín

ČZ Walter

Strakonice

- 1 kolo

 

 

Tř. do 250 ccm, 2. skupina (startovalo 11, odpadli 2)

1.

Klenovec

Jawa

 

42:09,0

2.

Brabec

Jawa

 

42:23,2

3.

Koranda Jaroslav

Jawa

Třeboň

42:33,7

 

Tř. do 350 ccm (startovalo 14, odpadli 3)

1.

Kohlíček Čeněk

ČZ Walter

Strakonice

36:27,0

2.

Štajner Ladislav

Walter

Praha

36,27,3

3.

Frištenský Zdeněk

Walter

Bedihošť

37,12,1

 

Jihočeská pravda uvádí jiné časy (u obou jezdců o 10 sekund horší), než Motocykl.

Tř. do 500 ccm (startovalo 11, odpadli 4)

1.

Štajner Ladislav

Jawa 500

Praha

35:36,0

2.

Havel Gustav

Walter 350

Praha

37:10,1

3.

Bednář Jan

Jawa 500

Praha

- 1 kolo

4.

Pták Jan

Jawa 500

Chýnov u Tábora

- 2 kola

5.

Frištenský Zdeněk

Walter 350

Bedihošť

- 2 kola

 

Rok 1952

Tř. do 250 ccm

1.

Helikar František des.

Walter

Praha

35:41,4 89,15 km/h

2.

Bedrna Zdeněk

Walter

Poděbrady

36:16,4

3.

Richter Ladislav

Walter

Kroměříž

36:41,4

 

Tř. do 350 ccm

1.

Makovička Jaromír

Walter

Dubí

34:29,2

2.

Buchta Arnold

VAB

Veltrusy

35:13,4

3.

Vejvoda Josef

Jawa 250

Rakovník

35:27,3

 

Tř. do 500 ccm

1.

Makovička Jaromír

Walter 350

Dubí

35:35,2

2.

Simandl Jiří

ERCO 500

Divišov

36:05,2

3.

Gorus Adolf

Jawa 500

Opava

- 1 kolo

 

Rok 1953

Tř. do 150 ccm

Tato třída byla pro velký počet startujících rozdělena do dvou rozjížděk a srovnáním časů bylo dáno celkové pořadí.

1. rozjížďka

1.

Kvěch Václav

ČZ 150

Strakonice

21:35,2

2.

Sobolík František

ČZ 150

Motor Union Vodňany

21:39,8

3.

Knotek Miroslav

ČZ 150

OAMK Písek

 

 

2. rozjížďka

1.

Lukšík Josef

ČZ

Plzeň

Čas neuveden

2.

Plánek Jiří

ČZ 150

Strakonice

 

3.

Pazdera Jan

ČZ 150

Horní Bříza

 

 

Tř. do 150 ccm, celkový výsledek

1.

Kvěch Václav

ČZ 150

Prokošín

21:35,2

2.

Sobolík František

ČZ 150

Motor Union Vodňany

21:39,8

3.

Lukšík Josef

ČZ

Plzeň

Čas neuveden

 

Tř. do 250 ccm

1.

Kvěch Václav

ČZ 150

Strakonice

21:19,2

2.

Petrák Zdeněk

ČZ 250

Č. Budějovice

21:46,2

3.

Simandl Radim voj.

ČZ 150

Divišov

22:23,2

 

Tř. do 350 ccm

1.

Posekaný Antonín

Walter

Strakonice

19:44,4

2.

Kába Oldřich

Jawa

Praha

20:00,4

3.

Irmiš František

Hurikán

Lišov

20:00,6

 

Tř. přes 350 ccm

1.

Posekaný Antonín

Walter 350

Strakonice

19:20,6

2.

Simandl Jiří

ESO 500

Divišov

20:14,8

3.

Žáček Miroslav

Jawa 500 OHC

Strakonice

20:43,8

 

Rok 1954

Tř. do 175 ccm (celkové výsledky)

1.

Bureš Karel

ČZ 150

Přeštice

29:21,0 75 km/hod

 

Tř. do 250 ccm

1.

Lukšík Josef

Walter 250 OHC

Plzeň

78 km/hod

2.

Bojer Karel

ČZ 150

Strakonice

 

3.

Malina Stanislav

Walter 250

Strakonice

 

 

Tř. do 350 ccm

1.

Hlaváč Jiří

Jawa 350

Písek

80 km/hod

 

Rok 1955

Tř. do 175 ccm

1.

Kaštan Jaroslav

ČZ 175

Velké Meziříčí

čas neuveden

2.

Bojer Karel

ČZ 175

Strakonice

 

3.

Dohnal Ladislav

ČZ 150

Bezděkov

 

4.

Irmiš Roman

ČZ 170

Lišov

 

5.

Kabát Bohumil

ČZ 175

Vodňany

 

 

Tř. do 250 ccm

1.

Valtera Václav

Jawa 250

Jihlava

čas neuveden

2.

Plánek Jiří

ČZ 250

Strakonice

 

3.

Žípek Jaroslav

ČZ 250 OHC

Strakonice

 

4.

Sloup Josef

Jawa 250

Plzeň

 

 

Sidecary do 750 ccm

1.

Sůva Rudolf / Budínský Ladislav

BMW 750

Smrčí

čas. neuv.

2.

Chaloupka Fr. / Chaloupková Marie

Jawa 500

Praha

- 26 sec.

3.

Štika František / ??

Jawa OHC

Česká Lípa

 

 

Rok 1956

Tř. do 175 ccm (19 startujících)

1.

Plánek Jiří

ČZ

Strakonice

42:30

2.

des. Šimek Jaroslav

ČZ

Plzeň

42:53

3.

des. Boček František

ČZ

Plzeň

43:55

 

Tř. do 250 ccm (19 startujících)

1.

Křížek Josef

Jawa

Praha

41:06,8

2.

Sloup Josef

Jawa

Plzeň

41:15,0

3.

des. Šimek Jaroslav

ČZ

Plzeň

 

4.

Plánek Jiří

ČZ

Strakonice

 

 

Sidecary (6 startujících)

1.

Novotný Josef / Novotný Stanislav

Jawa 500

Praha

34:44,2

2.

Hampl Jaroslav / Palička Bohuslav

Jawa 500

Jaroměř

 

 

Rok 1963

Tř. do 125 ccm (16 kol, 12 startujících)

1.

Boček František

ČZ 125 OHC

Strakonice

34:32,4

2.

Jindrák Stanislav

ČZ 125 OHC

Písek

 

3.

Schneiberg Ivan

ČZ

Plzeň

 

4.

Sobolík František

ČZ

Žár u Protivína

 

5.

Popovič Jan

ČZ 125 OHC

Františkovy Lázně

 

 

Tř. do 125 ccm (přebor Sč + Pha)

Podle dostupných informací se tento závod neuskutečnil a místo něho se jel střediskový závod tř. do 175 ccm, jehož výsledky bohužel nám nejsou známy.

Tř. do 175 ccm (16 kol, 20 startujících)

1.

Kamarád Jaroslav

ČZ 175

Plzeň

35,47,7

2.

Vališ Miloslav

ČZ 175

Plzeň

 

3.

Brož Miroslav

ČZ 175

Strakonice

 

4.

Vlášek Jaroslav

ČZ 175

Písek

 

5.

Ticha Josef

ČZ 175

Plzeň

 

6.

Lindauer Jaroslav

ČZ 175

Šťáhlavice

 

 

Tř. do 250 ccm 17 kol, 17 startujících)

1.

Chalupník Milan

Jawa

Praha

33:16,0

 

Tř. do 350 ccm

1.

Slavíček Pavel

Jawa

Praha 4

32:10,0

2.

Lukšík Josef

ČZ 350 OHC

Plzeň

 

3.

Špak Miroslav

Jawa

Praha 2

 

4.

Kába Oldřich

Jawa 350 OHC

Týnec nad Sázavou

 

5.

Helikar František

Jawa 350

Praha 4

 

 

Rok 1964

Tř. do 125 ccm (14 startujících)

1.

Bojer Karel

ČZ OHC

Strakonice

35:00 86 km/h

2.

Jindrák Stanislav

ČZ OHC

Písek

37:50

3.

Sloup Josef

ČZ

Plzeň

37:62

 

Tř. do 175 ccm (13 startujících)

1.

Parus Václav

ČZ OHC

Dukla Praha

35:14,6 86,5 km/h

2.

Kamarád Jaroslav

ČZ OHC

Plzeň

35:44,6

3.

Báče Jan

ČZ

Strakonice

 

 

Tř. do 250 ccm (14 startujících)

1.

Chalupník Milan

Jawa Junior

Praha

33:02,6

2.

Bojer Karel

ČZ Junior

Strakonice

 

3.

Kába Oldřich

Jawa

Brodce n. Sáz.

 

 

Tř. do 350 ccm (12 startujících)

1.

Chalupník Milan

Jawa

Praha

32:00,0 92 km/h

2.

Parus Václav

ČZ

Dukla Praha

 

3.

Kába Oldřich

Jawa

Brodce n. Sáz.

 

4.

Helikar František

Jawa

Dukla Praha

 

 

  • Zdroje

    Časopis Motor Journal, Jihočeské listy, Jihočeský sportovní týdeník, časopis Jawa, Jihočeská Pravda, časopis Motocykl, Svět Motorů. Dále: ing. J. Wohlmuth, P. Sojka, J. Šmrha, V. Prokeš, F. Kalaš, J. Cikán, R. Irmiš, J. Fanta, F. Štěch, Z. Špuláková, roz. Cirnfusová, A. Kuchyňková, J. Hanzalová.
    Seznam mapy, zdroj: Mapy.cz, Historická ortofotomapa © CENIA 2010 a GEODIS BRNO, spol. s r.o. 2010. Podkladové letecké snímky poskytl VGHMÚř Dobruška, © MO ČR 2009. Úprava P. Foltán st.. Zakreslení do map: P. Foltán ml.

  • Podělte se o dobové materiály!

    Pokud někdo vlastníte ve svém archivu fotky z tohoto nebo i z jiných závodů minulé doby, podělte se s ostatními příznivci motocyklových závodů. Napište e-mail na: , obratem se s Vámi spojíme. Jednotlivé články tak budou neustále aktualizovány o tyto nové dobové fotografie!

  • Autorský obsah

    Tento článek, stejně jako ostatní, je autorský. Kopírování je možné pouze se souhlasem autora a uvedením zdroje.

Článek byl naposledy upraven: 26.10.2020
Březanova , Třeboň, 379 01, Česko

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

ducatis55 napsal komentář k Závody motocyklů 1961
Nádhera Moc děkuji za úžasné čtení a přehled výsledků, rád vzpomínám na minulé časy (tedy jen co se...
kawas napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Ano, Dymokury se v tomto termínu jedou..
Věra Kostrounová napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Dobrý den, prosím o informaci zda závod silničních motorek 5.9.-6.9.2020 v Dymokurech se pojede nebo...
Orlando6 napsal komentář k Nepomucký trojúhelník 2020 - fotogalerie..
Mooc hezká fotogalerie a moc hezký závody ...