Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Praha: Velká Chuchle - Slivenec

Kapitoly článku

V Praze se kromě tradičního a populárního závodu do strmého vrchu teréních motocyklů v Břevnově, jel v roce 1976 i první silniční závod motocyklů do vrchu na trati Velká Chuchle - Slivenec. O tom, že první ročník byl zároveň i poslední se však nakonec postarali místní zahrádkáři..

Velká Chuchle - Slivenec: závod do vrchu, cena ŽSP 5

Pěkný, zatáčkovitý úsek silnice dlouhý 1,5 km pro tento závod našel místní matador bydlící toho času ve Slivenci, tovární jezdec Jawy, Jan Novotný. Pořádající Motosportklub Praha připravil poměrně členitou, technickou trať s rychlými i pomalými zatáčkami nejrůznějších poloměrů a dlouhou rovinkou dle možností. Jelo se místy okolo skal, mezi svodidly, kolem zábradlí a podél stromů. Únikové prostory žádné, naopak, silnice byla lemována z velké části svodidly po obou stranách, sem tam balíky slámy. Jezdci ale brali každou příležitost ke svezení s povděkem, neboli: padat bylo zakázáno...

Chuchle - Slivenec: u přejímky sedí na Jawě 350 Jardy Žitníka - Ivan Michálek..Chuchle 1976 - prvni pravá po startu..Chuchle - Slivenec: v závodě se jelo po jednom na čas..absolutni vitěz závodu Jan Novotný

Narozdíl od údajů uvedených v programu, který byl samozřejmě vytištěn s předstihem, pořadatelé na místě zúčastněné jezdce rozdělili do tříd 50, 125, 250, 350ccm. Vypsali i zvláštní kategorii, kde startovali soutěžní i motokrosoví jezdci na svých strojích obutých do drapáků i silničních pneumatik. Navíc si mohl zkusit závod na čas kdokoli na svém cestovním motocyklu, ráno u přejímky jim byla vystavena jednorázová licence. Dobrý námět pro pořadatele třeba dnešních závodů..

Chuchle-Slivenec - balíků slámy na trati moc nebylo...Chuchle-Slivenec - J. Novotný - JawaKarel Pokorný jel v Chuchli na půjčeném motocyklu od R. Janouška - ČZ 250, v závodě dojel na 5. místě

Celkovým vítězem se stal domácí jezdec Jan Novotný, který využil dokonale znalost silnice a to i přes potíže s motorem továrního speciálu v tréninku. Na třetím místě skončil nakonec jezdec s jednorázovou licencí - Křížek ml., na tehdy silném zahraničním čtyřdobém cestovním motocyklu.

Další ročníky se již bohužel nekonaly. Silnice se proplétala zahrádkářskou kolonii - a právě zahrádkářům vadil hluk a celodenní uzavírka silnice. V současnosti je zde položený velmi kvalitní asfaltový koberec. Špičkové svezení, ale pozor: silnice se v některých místech náhle zužuje a do zatáček není vidět…!

Velká Chuchle1976: Karel Březina..Novotnému se v tréninku přidřel motor..Velká Chuchle 1976: stupně vítězů: Novotný, Křížek ml.

Velká Chuchle - Slivenecmapa současnostimapa3

Vzpomínky na tento závod do vrchu pomalu zapadají. Budeme proto vděční za každou Vaši informaci nebo fotografii, kterou nám pošlete ať už jako tehdejší jezdci, diváci nebo pořadatelé tohoto závodu. Tyto materiály budou do článku pak doplněny i s uvedením jejich autora..

 

  • Zdroje

    Fotografie ze svého archivu s díky poskytl J. Novotný, J. Průcha, B. Lidmanský, I. Michálek, K. Pokorný. Další info ze soukromého archivu. Program poskytl M. Frank. Mapy: Seznam mapy, zdroj: Mapy.cz. Zakreslení do map: P. Foltán ml.

  • Podělte se o dobové materiály!

    Pokud někdo vlastníte ve svém archivu fotky z tohoto nebo i z jiných závodů minulé doby, podělte se s ostatními příznivci motocyklových závodů. Napište e-mail na: , obratem se s Vámi spojíme. Jednotlivé články tak budou neustále aktualizovány o tyto nové dobové fotografie!

  • Autorský obsah

    Tento článek, stejně jako ostatní, je autorský. Kopírování je možné pouze se souhlasem autora a uvedením zdroje.

Článek byl naposledy upraven: 13.03.2019
Višňovka , 154 00, Česko

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Dobrý den, pokud chcete kontakt na autora článku, napište mi Váš e-mail. Můj je kawas@moto-sv...
Dobrý den, mohu touto cestou požádat o kontakt na autora článku.
Tak snad minimálně to pódium vyjde, moc fandíme! ...
BendaK napsal komentář k Most - fotogalerie tříd 1000 ccm
Parádní fotky Jinak je vidět, že spousta lidí má slušnou techniku a zázemí, viz. i třeba ...