Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Zahájení sezóny s motocykly BMW a společností Invelt

Je sobota zhruba půl desáté dopoledne, jako redakce sedíme u stolu a dopíjíme ranní kávu a přitom se nestačíme divit, kolik lidí a motorek je okolo nás. Byli jsme totiž na akci nazvané příznačně Zahájení sézony s motocykly BMW a společností Invelt, která proběhla v sobotu 10.dubna 2010, kde jinde než v prostorách společnosti Invelt. Jednou větou parádní akce zaměřená na majitele a příznivce motocyklů značky BMW.

logo_invelt

Invelt s.r.o. byl založen roku 1992 a v současné době je jediným autorizovaným prodejcem a opravcem motocyklů BMW v Čechách.

BMW 1200 GSInvelt

Dokonce i počasí všem zúčastněným přálo, tedy alespoň dopoledne. Zhruba do oběda bylo možné posnídat, prohlédnout a osahat si Baworáky a popovídat si se stejně zapálenými lidmi do motorek – a že jich bylo. Na parkovišti stálo odhadem 150-200 motocyklů (ale nepočítal jsem to :-), takže k vidění byly snad úplně všechny modely minimálně 15 let nazpět.

Známý to cestovatel Jarda ŠímaSnídaně v Inveltu

Mezi účastníky byl i známý cestovatel Jarda Šíma, který dostal zpátky své cestovatelské enduro BMW F800GS. A jak jinak, opět odjížděl na cestu do Afriky. Velmi mě pobavila jeho slova: „Za půl hodiny odjíždím směr Rozvadov do Afriky, kdyby měl někdo zájem můžeme jet spolu. Stačí motorka a 1000 Euro na cestu…“No prostě neuvěřitelný nadšenec, co víc dodat, snad jen kdybych měl čas, tak se klidně přidám :-). Po obědě se všichni motorkáři rozjeli na výletní trasu okolo Berounky (cca 120km), která byla zajištěna ve spolupráci s motoklubem BMW. Co to znamená? No prostě kolona čítající řádově 150 motorek, která měla na každém semaforu připravenou zelenou a souvislý had motocyklů jel jak Obama na Hrad, tedy bez zastavení.

Invelt

Nutno podotknout, že Invelt se všeho zhostil s grácií – pro všechny zúčastněné byla připravena snídaně, která se podávala formou švédských stolů, k vidění byly různé modely motocyklů BMW a navíc proběhlo i představení letošní podoby závodního týmu IVracing, který jede na motocyklech BMW za podpory Inveltu. Mohli jste si tak zblízka prohlédnout závodní speciál S1000RR a popovídat si přitom s Michalem Fillou, pro fanouška závodních silnic prostě paráda!

Boxer motor z BMW HP2 SportInvelt parkoviště

Pro zarputilé příznivce pro BMW tolik typických boxerů byl vystaven i motocykl BMW HP2 Sport připravený pro závody Boxer cupu. Pomyslnou třešinkou na dortu bylo pak vystoupení kaskadéra Bohouše Chmelaře, který je zaměstnancem Inveltu. Nejprve potrápil firemní plně sériové BMW F800R a poté svou Suzuki GSXR. A podle slov zástupců Inveltu se můžeme na podobné akce v této sezóně ještě těšit. Budou probíhat ve spolupráci s Moto klubem BMW a vůbec není podmínkou vlastnit motocykl značky BMW, takže tam můžete přijet i s japoncem.

BMW S1000RR Michala FillyPalubka BMW HP2 Sport

logo_Motoklub_BMWMoto Klub BMW Czech Republic je tu s námi od roku 2004, sdružuje majitele a příznivce značky BMW a pořádá rozmanité akce, které přímo i nepřímo souvisí se značkou BMW. Spolupracuje i s dalšími kluby na národní i mezinárodní úrovni.

BMW F800GS Jardy ŠímySnídaně

Summa summarum: Celá akce budila spíše dojem, že se jedná o přátelské setkání majitelů a příznivců motocyklů BMW a ne o nějakou prostou komerční prezentaci značky – a o to přece jde! Je dobré vědět, že v Praze existuje autorizovaný dealer motocyklů BMW, který Vám nejenom Baworáka prodá, ale posléze se o něj i pečlivě postará a navíc pořádá nejenom pro své zákazníky opravdu zajímavé akce.

Bohouš Chmelař krotí BMW F800RBohouš Chmelař krotí BMW F800R

Bohouš Chmelař a Suzuki GSXR

Bohouš Chmelař a Suzuki GSXRBohouš Chmelař a Suzuki GSXR

Kdyby se někomu udělalo nevolno :-)

Odjezd na výletOdjezd na výlet

Invelt

 

Článek byl naposledy upraven: 22.03.2022

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Dobrý den, prosím Vás, dokázal by někdo identifikovat jezdce na obrázku? Děkuji předem. V. Volf...
Dobrý den, závody na okruhu Slatina se pořádaly od roku 1962. Přehled závodů v Moravském Krumlově - ...
Ahoj, dobrý večer. Prosím vás, neměli byste někdo nějaké podrobnosti k závodům v Moravském Krumlově?...
Drak napsal komentář k WorldSBK se pojedou v Mostě!
Paráda :P, jen škoda, že ceny jsou nastavené dost vysoko.. ...