Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Zkrášlené depo starého Masarykova okruhu v Brně

Zeď depa starého Masarykova okuhu v Brně Bosonohách pokryly v červnu 2020 krásné graffiti ukazující historii okruhu. Podařilo se tak zkrášlit dlouho chátrající, 100 metrů dlouhou zeď depa starého okruhu. Letos je to již přesně 90 let od začátku závodění na okruhu v Brně.

Na graffity jsou znázorněné slavné osobnosti motocyklové i automobilové historie jako jsou: František Šťastný, Bohumil Staša, Eliška Junková, Giacomo Agostini, Mike Hailwood, Tazio Nuvolari, Giuseppe Farina a další. Kromě osobností jsou na graffity znězorněné i slavné motocykly, automobily a formule, které v minulosti na okruhu závodily, jako například: Alfa Romeo GT Junior, Jawa 350 Typ 637, Aero Minor Sport, Tatra 607 Monopost, Lotus Formule Junior..

Autoři graffity jsou známí streetartoví umělci Pavel Beneš a Jakub Nemček. Jako podklad pro graffity byly použity fotografie z archivu pana Zdeňka Zavřela.

Iniciátor projektu Vladimír Koudelka: „Cílem projektu je oživit alespoň vizuálně staré depo, které od roku 1986 neslouží svému účelu. Chceme připomenout jeho slavnou historii, která je jedním z největších symbolů moderních dějin města.“

Slavnostní představení veřejnosti proběhlo v pátek 19. června 2020 a zúčastnily se ho i některé slavné osobnosti i z řad bývalých závodníků, jako například Peter Baláž. K vidění byly ale i historické závodní motocykly, cestovní auta či formule.

Jak graffity na zdi starého okruhu v Bosonohách vypadají si můžete prohlédnout níže.

Článek byl naposledy upraven: 24.06.2020
Pražská 667/52, 642 00, Česko

Komentáře (1)

Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)

Nádhera Je moc fajn, že si dali tu práci a takhle staré boxy vylepšili. Je to přeci jen velký kus naší motocyklové historie

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Nádhera Je moc fajn, že si dali tu práci a takhle staré boxy vylepšili. Je to přeci jen velký kus...
Raptor41 napsal komentář k Jana Petáková - můj příběh..
Zajímavý počtení, musela to bejt opravdu blbá doba.. ...
Závody byly letos napoprvé parádní, jen škoda chybějícího MotoGP.. Velká gratulace Filipovi za krásn...
Tomáš napsal komentář k Sedmá sezóna Michala Brožoviče..
neskutečnej závod s výbornými výsledky. byl jsem tam a stálo to za to od riky jsem dostal i přilbu...