Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

GP Valencie 2020 - Mir se stal mistrem světa MotoGP

Mistra světa MotoGP 2020 už známe, raduje se Joan Mir a tovární tým Suzuki. Letošní sezóna Mistrovství světa silničních motocyklů je plná napětí a překvapení. Zranění Marca Marqueze, situace kolem Covid-19 a s tím související omezení, tribuny bez diváků a boj o mistra světa, kdy se každý snaží najít sám v sobě co nejvíce sil a odhodlání jej dosáhnout. Andrea Dovizioso z formy, problémy Yamahy s motorkami, Valentino Rossi taky z formy a navíc po nemoci Covid-19, Maverick Viňáles a Fabio Quartararo bez sil a akce, Franca Morbidelliho částečná smůla, to vše vedlo k tomu, že nikdo nevěděl, kdo nakonec sebere všechnu sílu a energii a dosáhne na titul nejvyšší.

Nakonec se to podařilo továrnímu týmu Suzuki a Joanu Mirovi, který dlouhodobě předváděl svou jízdu mezi prvními a díky stabilním výsledkům a odhodlání tak vybojoval titul mistra světa MotoGP pro rok 2020. Suzuki má ještě v posledním závodě šanci dosáhnout zároveň i na titul vícemistra světa MotoGP 2020 v podání Alexe Rinse a letos tak opravdu mít co slavit.

Závod MotoGP

A teď už k samotnému napínavému předposlednímu závodu MotoGP ve Valencii.

Z prvního místa na startu vyrazil Morbidelli, pak Jack Miller a Takaaki Nakagami, Viňáles startoval šestý, Quartararo jedenáctý a Mir až dvanáctý, Rins čtrnáctý, Rossi po nemoci a Dovizioso šestnáctý a sedmnáctý.

V první zatáčce byl nejrychlejší Miller, ale hned v prvním kole jej Morbidelli předjel a prvního místa už se jen tak nepustil. Další byl Pol Espargaro a Nakagami. Rins se dostal na sedmé a Mir na desáté místo. Quartararo byl v druhé zatáčce dlouhý, dostal se tak až úplně dozadu a nakonec, když se snažil prodrat co nejvíce dopředu, tak v 19. kole spadl.

Morbidelli si postupně udělal náskok, který dlouho držel, ale nakonec jej začal Miller stahovat. Nakagami se pokusil zaútočit na třetí místo Pola Espargara, ale bohužel spadl. Ostatní se postupně dostávali dopředu, když v 8. kole byl Rins sedmý a Mir desátý.

Konec závodu byl opravdu napínavý, když při nájezdu do posledního kola Miller dojel Morbidelliho a rovnou v první zatáčce ho předjel a dostal se tak na první místo. Morbidelli se však nevzdával a bojoval zuby nehty a znovu se dostal před Millera. Ten to však ještě zkusil, předjel ho, ale Morbidelli mu to s velkým vypětím zase vrátil. Miller se snažil co to šlo a ještě to zkoušel, ale už se mu to nepodařilo a tak Morbidelli projel cílem jako první. Třetí dojel Pol Espargaro, za ním Rins, Binder, Oliveira. Sedmým místem pak Mir ziskává titul mistra světa MotoGP 2020. Dále dojeli Doviziozo osmý, Viňales desátý a Rossi dvanáctý.

Průběžné celkové pořadí jezdců MotoGP

Závod Moto2

V Moto2 se také hodně bojuje a mistra světa stále ještě neznáme. Největší šanci má nyní Enea Bastianini, který má nejvíce bodů, ale startoval až z dvanáctého místa. Velkou šanci propásl pádem v minulém závodě Sam Lowes, který i pro zranění ruky nyní startoval osmnáctý. Další šanci, i když ne až tak velkou mají Luca Marini a Marco Bezzecchi.

V závodě se prvního místa ujal Jorge Martin následován Fabiem Di Giannantoniem a Stefanem Manzim. Po pár kolech se na druhé místo dostal Bezzecchi a o něco málo později už jezdil první. Marini se po velmi dobrém startu držel šestý a Bastianini sedmý, čímž zůstával ve vedení šampionátu, jelikož Lowes jezdil vzadu bez bodu. Pokud by však Bezzecchi tento závod vyhrál, jeho šance na titul by rázem nebyla tak daleko. Di Giannantonio se však několikrát dostal před něj a do posledního kola vjížděl jako první on. Bohužel v posledním kole udělal velkou chybu, která vedla k pádu a ani Bezzecchi pak vedení neudržel, když cílem jako první projel Martin, druhý Hector Garzo a třetí nakonec Bezzecchi, který byl z toho dost rozčarován. Skvěle dojel nakonec i Marini na pátem místě. Lowes nakonec i přes bolestivou ruku pár bodů získal, když dokončil na čtrnáctém místě. Lídr šampionátu Bastianini projel cílem jako šestý a nadále drží nejvyšší počet bodů. Bohužel Bezzecchi se mu tímto třetím místem moc nepřiblížil a tak šanci na titul, i když ne velkou, má ještě i Lowes a Marini. Doufejme, že Lowesova ruka bude za týden v pořádku, abychom si mohli užít velký boj o titul mistra světa Moto2 2020.

Průběžné celkové pořadí jezdců Moto2

Závod Moto3

Ani v této třídě nebylo o mistrovi světa rozhodnuto. Šanci měli Albert Arenas, Aj Ogura, Celestino Vietti, Tony Arbolino i Jaume Masia. Náš Filip Salač bohužel nemohl startovat pro těžký pád v tréninku, který skončil operací, drenáží a odsáváním vody i krve z plic. Filipovi přejeme brzké uzdravení. Vedení v závodě moto3 se ujal Raul Fernandez a držel se velmi dlouho. Pak ho dojel Tony Arbolino a Sergio Garcia a bitva mohla začít. Za nimi jel čtvrtý Albert Arenas, dále Darryn Binder a Deniz Öncü. Ogura jel sedmý. Vietti bohužel spadl a zahodil tak svou šanci na titul.

Arbolino se dostal na první místo, udělal si malý náskok a závod vyhrál. Za ním projel Garcia a Fernandez. Arenas své čtvrté místo udržel a za ním dojeli i Binder a Öncü. Ogura dokončil osmý a Masia devátý. Máme se tedy ještě na co těšit. O titul tak budou v posledním závodě příští týden na okruhu v portugalském Portimau bojovat Arenas, Ogura a Arbolino.

Průběžné celkové pořadí jezdců Moto3

  • Zdroje

    https://www.yamahamotogp.com
    https://www.suzuki-racing.com
    https://www.sepangracingteam.com

Článek byl naposledy upraven: 22.11.2020

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

ducatis55 napsal komentář k Závody motocyklů 1961
Nádhera Moc děkuji za úžasné čtení a přehled výsledků, rád vzpomínám na minulé časy (tedy jen co se...
kawas napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Ano, Dymokury se v tomto termínu jedou..
Věra Kostrounová napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Dobrý den, prosím o informaci zda závod silničních motorek 5.9.-6.9.2020 v Dymokurech se pojede nebo...
Orlando6 napsal komentář k Nepomucký trojúhelník 2020 - fotogalerie..
Mooc hezká fotogalerie a moc hezký závody ...