Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Dymokury - road racing letos poprvé a naposledy..

O "Cenu Bohumila Staši" - redakční fotogalerie z jediného letošního závodu na přírodní trati u nás..

Ve dnech 5.-6.9.2020 se jel pod hlavičkou CAMS na okruhu u Dymokur silničních závod motocyklů „O cenu Bohumila Staši“ - mistrovství a přebor ČR na přírodních okruzích. Velké poděkování za to patří všem členům Road Racing Clubu kolem Petra Civína a Ant. Malaníkovi z Městce Králové. Jediný letošní závod na přírodním okruhu u nás a snad i v Evropě proto přilákal i několik kvalitních zahraničních jezdců, účastníků IRRC.

Největší nárůst jezdců byl ve třídě superbike, kterou museli pořadatelé dokonce rozdělit do dvou skupin A, B. Bohužel sobotní vichřice s krupobitím způsobila, že druhý trénink obou nejsilnějších kubatur  600 a 1000 ccm na mokré dráze už nemohl dopolední časy ovlivnit. Řada dobrých jezdců, kteří v ranním tréninku měli problémy s motocyklem na to doplatila tím, že buď startovali z hloubi pole (Prášek), nebo se do rychlejší skupiny A nekvalifikovali a museli jet závod B (Vysloužil, Horký). Velmi pěkný závod SBK tak ovládli holanďané Joey Den Besten a Virgil-Amber Bloemhard. V duchu přijeli, viděli a zvítězili, obsadili první dvě místa před finišujícím Michalem Práškem. Ten se z 12. místa na startu probil až na třetí v cíli, čtvrtý dojel němec Didier Grams. V závodě skupiny B, naprosto suverénně zvítězil Dan Vysloužil před Martinem Horkým. A právě tento jezdec si zasloužil velké uznání a respekt, podle mého zdaleka největší srdcař ze všech přítomných…!

Ve třídě do 600 ccm zaslouženě zvítězil Petr Najman na motocyklu Triumph systémem start-cíl. V tomto závodě se musel opakovat start, když hned v úvodu spadl v rychlém esíčku slovák Miro „Laki“ Sloboda. Při tomto pádu se potvrdila funkčnost bariéry z ochranných žoků, která jezdce i stroj „zbrzdí a propustí“ ven ze silnice na rozdíl od minulých let, kdy byla za těmito žoky opora z dřevěných sněholamů, která jezdce i stroj většinou odrazila zpět do dráhy.

Hned ve druhé zatáčce po startu třídy Supermono + 400 SSP měl kolizi Petr Najman se Shaunem Andersonem, po kterém byl závod přerušen, neboť do tohoto incidentu byl zapleten i slovenský jezdec Ludovít Krušina (400 SSP) a musel být se zraněním dopraven vrtulníkem do nemocnice. Po opakovaném startu zvítězil ve třídě Supermono Najman, čtyřstovky Dan Vysloužil. Ve sloučené třídě Twin/250 ccm předvedl opravdu těžce ulitý start vítěz tréninku, němec Chris Meyer na závodní Hondě RS 250. Třídu dvouválců 650 ccm vyhrál Lukáš Fikker před Janem Markalousem.

Je až neskutečné, že se pořadatelům v této nejisté době podařilo závody uspořádat a odjet. Diváků bylo kolem okruhu opravdu hodně i přesto, že letos chyběly tribuny a po sobotním dešti byl velmi změklý terén. K velkému zážitku všech přítomných přispěl opět fantastický komentář Václava Svobody a jeho typický lehký humor..

Článek byl naposledy upraven: 13.09.2020

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

ducatis55 napsal komentář k Závody motocyklů 1961
Nádhera Moc děkuji za úžasné čtení a přehled výsledků, rád vzpomínám na minulé časy (tedy jen co se...
kawas napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Ano, Dymokury se v tomto termínu jedou..
Věra Kostrounová napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Dobrý den, prosím o informaci zda závod silničních motorek 5.9.-6.9.2020 v Dymokurech se pojede nebo...
Orlando6 napsal komentář k Nepomucký trojúhelník 2020 - fotogalerie..
Mooc hezká fotogalerie a moc hezký závody ...