Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

GP Andalusie 2020 - Yamaha obsadila celou bednu

Tento víkend 25-26.7.2020 se jel třetí závod mistrovství světa silničních motocyklů 2020 a to znovu ve španělském Jerezu jako Velká cena Andalusie. Opět ve velkém vedru a bez diváků bojovali jezdci nejen mezi sebou na trati, ale i sami se sebou, aby takové extrémní horké podmínky vůbec zvládli. Kromě toho se mnoho jezdců potýkalo se zraněním, které se nevyhlo ani našemu jezdci.

Marc Marquez nemohl pro zranění ruky, kterou měl před čtyřmi dny operovanou, nastoupit do závodu MotoGP. Alex Rins a Cal Crutchlow sice nastoupili, ale pro zranění jezdili na konci pole. Andrea Dovizioso také nemohl do závodu dát všechno, jelikož je po zranění klíční kosti. Náš Filip Salač se bohužel zranil při pádu v tréninku a kvůli velmi bolavému koleni nemohl závod dokončit. I přes všechny tyto smůly a komplikace jsme se na závody všichni těšili.

Závod MotoGP

Závod MotoGP, až na prvního jezdce v cíli, byl samé překvapení a tak jsme si ho mohli užít plnými doušky. Hned po startu se ujal prvního místa vítěz kvalifikace Fabio Quartararo a vedení se už nepustil. Za ním se držel Valentino Rossi, Maverick Viňales, Jack Miller a Francesco Bagnaia. V první zatáčce bohužel skončil na zemi Miguel Oliveira po střetu s Bradem Binderem a také hodně ztratil Bradley Smith. Jack Miller se snažil dostat dopředu před Viňalese, ale to se mu nepovedlo a naopak se dostal za Bagnaiu. Viňales začal ztrácet a předjeli ho Bagnaia, Miller i Franco Morbidelli. Zatímco Quartararo zvyšoval svůj náskok na prvním místě, Rossi se od začátku musel obávat o své druhé. Nejdříve na něj tlačil Viňales, který pak začal odpadat. Poté Rossiho předjel Bagnaia a o něco málo později se na něj začal tlačit i Morbidelli. Za ním ztrácel Viňales následován Takaakim Nakagamim. Miller a Binder bohužel skončili na zemi.

A teď ta překvapení. Už to vypadalo, že Morbidelli bude útočit na Rossiho třetí místo, ale najednou mu odešel motor a musel tedy ze závodu odstoupit pro technickou poruchu. Viňales jako by ožil a hnal se za vidinou třetího místa k Rossimu. Toho dojel, ale Rossi mu dával dál zabrat a tak ho Viňales nemohl na brzdách dlouho předjet. A přišlo další smutné překvapení, když k obrovské smůle Ducati začala Bagnaiova motorka kouřit a ten pak také musel ze skvělého druhého místa odstoupit. Rossi byl nakonec v jedné zatáčce delší a Viňalese na druhé místo pustil. A už bylo rozhodnuto, vyhrál Fabio Quartararo, na druhém místě dojel Maverick Viňales a na třetím pak Valentino Rossi. Dále Takaaki Nakagami a Joan Mir. A nyní jsou fanoušci Rossiho opět na koni a Yamaha oslavuje své trojité obsazení na stupních vítězů.

Průběžné celkové pořadí jezdců MotoGP

Závod Moto2

Závod Moto2 vyhrál Enea Bastianini, na druhém místě skončil Luca Marini a na třetím Marco Bezzecchi.

Průběžné celkové pořadí jezdců Moto2

Závod Moto3

Závod Moto3 vyhrál Tatsuki Suzuki, druhý dojel John McPhee a třetí Celestino Vietti. Filip Salač přestože do závodu nastoupil, tak ho pro bolestivou nohu bohužel nemohl dokončit.

Průběžné celkové pořadí jezdců Moto3

Závod elektromotocyklů MotoE vyhrál Dominique Aegerter, druhý skončil Jordi Torres a třetí Mattia Cassadei. Jakub Kornfeil skončil dvanáctý.

Teď se už všichni určitě nemůžeme dočkat dalších závodů, které se pojedou tentokrát u nás v Brně, bohužel ale jak jinak než bez diváků.

  • Zdroje

    www.yamahamotogp.com
    motogp.hondaracingcorporation.com

Článek byl naposledy upraven: 26.07.2020

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Orlando6 napsal komentář k Nepomucký trojúhelník 2020 - fotogalerie..
Mooc hezká fotogalerie a moc hezký závody ...
Nádhera Je moc fajn, že si dali tu práci a takhle staré boxy vylepšili. Je to přeci jen velký kus...
Raptor41 napsal komentář k Jana Petáková - můj příběh..
Zajímavý počtení, musela to bejt opravdu blbá doba.. ...
Závody byly letos napoprvé parádní, jen škoda chybějícího MotoGP.. Velká gratulace Filipovi za krásn...