Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

GP Kataru 2020 - Dramatický úvod sezóny bez MotoGP

Dnes je den, na který se všichni fanoušci motosportu těšili a to první závod Mistrovství světa silničních motocyklů tříd Moto3 a Moto2 roku 2020 v Kataru na okruhu Losail. Bohužel byl zrušen závod MotoGP vzhledem k situaci v Itálii ohledně koronaviru, ale i tak jsme si mohli plnými doušky užít závody Moto3 a Moto2. Počasí jak je zvykem v Kataru přálo, bylo bez mráčků s teplotou kolem 25 stupňů.

Závod Moto3

Závod Moto3 byl pro české příznivce nejzajímavější díky českému zástupci Filipu Salačovi, do kterého mnozí z nás letos vkládají velké naděje na pódiové umístění. V trénincích to ze začátku vypadalo velmi nadějně, i když se nakonec do druhé kvalifikace nedostal. V první kvalifikaci se mu rovněž nedařilo tak, jak by si představoval a skončil až na 20. místě. Ale přes to vše v závodě ukázal, že je v něm hodně bojovnosti a naděje a můžeme se těšit na každý závod, kdy jak doufáme, bude bojovat o první pozice. Po startu se Filip po první zatáčce dostal na 19. pozici a dále stoupal dopředu až do první skupiny, kde se držel kolem 10. místa po celý závod. Nakonec se mu v posledních kolech podařilo dostat dopředu a cílem tak projel na nádherném 8. místě. Ve vedení se vystřídalo hodně jezdců a tak bude letošní sezóna velmi zajímavá. V závodě zvítězil Albert Arenas, na druhém místě byl John McPhee a na třetím Ai Ogura po penalizaci Jaume Masii za vyjetí mimo trať.

Průběžné celkové pořadí jezdců Moto3

Závod Moto2

Závod Moto2 byl dnes také hodně zajímavý, jelikož se moc neroztrhal tak, jak jsme byli v minulosti zvyklí. Do první zatáčky vystřelil z druhého místa Luca Marini, který se velmi dlouhou dobu držel na špici spolu s Jorge Martinem, Joe Robertsem a dalšími. Bohužel ho nakonec zklamala měkká přední pneumatika, která tak rychle odešla, že začal hodně ztrácet. Stejně se nevedlo i Martinovi a oba tak skončili bez bodu, když Jorge Martin dojel 20. a Marini po šťouchnutí od Dixna nakonec skončil na zemi. Vpředu se bojovalo až do konce, když nakonec 1. místo s malým odstupem vybojoval Tetsuta Nagashima, na 2. místě Lorenzo Baldassarri a 3. Enea Bastianini. Překvapením letošní sezóny po skvělých trénincích a kvalifikaci byl Joe Roberts, který i v závodě bojoval o první místo a nakonec dojel 4. Zatím se moc nedařilo Thomasi Luthimu, který dojel desátý a Augusto Fernandezovi, který skončil na zemi, ale je v pořádku.

Průběžné celkové pořadí jezdců Moto2

Takže i přesto, že jsme neviděli závod MotoGP, můžeme shrnout, že se máme letos na co těšit a bude to vše ještě hodně zajímavé. Držíme palce nejen Itálii, ale všem, aby se šíření koronaviru zastavilo a další závod se mohl jet co nejdříve.

  • Zdroje

    LOSAIL CIRCUIT SPORTS CLUB
    Aspar Team

Článek byl naposledy upraven: 08.03.2020

Komentáře (1)

Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)

Závody byly letos napoprvé parádní, jen škoda chybějícího MotoGP.. Velká gratulace Filipovi za krásné 8. místo!

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Závody byly letos napoprvé parádní, jen škoda chybějícího MotoGP.. Velká gratulace Filipovi...
Tomáš napsal komentář k Sedmá sezóna Michala Brožoviče..
neskutečnej závod s výbornými výsledky. byl jsem tam a stálo to za to od riky jsem dostal i p...
Dobrý den, pokud chcete kontakt na autora článku, napište mi Váš e-mail. Můj je kawas@moto-sv...
Dobrý den, mohu touto cestou požádat o kontakt na autora článku.