Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

GP Aragonie 2019 - Marca Márqueze už nikdo nezastaví, po startu všem ujel a zvítězil

Velká cena Aragonie 2019 sice začala ranními tréninky na mokru, počasí se ale vybralo a tak se závod jel již za pěkného počasí na suchu. Marc Márquez všem po startu ujel a zvítězil s velkým náskokem skoro 5 sekund, za ním skončil na druhém místě Andrea Dovizioso a třetí místo si nakonec vybojoval Jack Miller. Titul mistra světa je tak Márquezovi stále blíž, když už prakticky nemá soupeře a je jen mizivá šance, že se mu ještě někdo přiblíží.

Závod MotoGP

Z pole position vyrazil do závodu jako první Marc Márquez, na druhém místě se udržel Fabio Quartararo a třetí místo obsadil Jack Miller. Hned v prvním kole nasadil Marc Márquez takové tempo, že začal ujíždět a už nikdo ho nebyl schopen dojet. Daleko se bohužel nedostal Franco Morbidelli, kterého nechtěně sundal Alex Rins už v prvním kole. Nic se mu naštěstí nestalo. Rins však za to dostal penalizaci průjezdu „long lap“ a ztratil tak důležité pozice. Po závodě se šel do boxu Morbidellimu i omluvit. Miller se dostal na druhé místo před Quartarara, za ním se zavěsil Maverick Viňales a chystal se k útočení. Aleix Espargaro za nimi na pátém místě začal ztrácet. O něco dále se ale těsně u sebe drželi Valentino Rossi, Dovizioso a Cal Crutchlow.

Později se Viňales dostal na třetí místo před Quartarara a pak i na druhé místo před Millera, zatímco Dovizioso se začal probíjet dopředu přes Rossiho, Espargara a také Quartarara na místo čtvrté. Několik kol před koncem se Doviziosovi podařilo předjet i třetího Millera a na Viňálese ztráceli jen necelou vteřinu. Crutchlow se dostal přes Rossiho i Espargara na místo šesté. Zatímco Márquez si někde v dáli jel pro vítězství, na ostatních pozicích se dost bojovalo. Pořadí tak v tuto chvíli bylo Márquez, Viňales, Dovizioso, Miller, Quartararo, Crutchlow, Espargaro a Rossi.

Tři kola před koncem se pak Doviziosovi podařilo Viňálese předjet na místo druhé a v posledním kole se to podařilo i Millerovi na místo třetí. Viňáles tak přišel o podiové umístění a i když se hodně snažil, bohužel proti Ducati, která je na rovince o dost silnější, neměl šanci.

Cílem projel jako první Márquez a navýšil svůj bodový náskok na 98 bodů. Druhý byl v cíli Dovizioso a třetí Miller. Pak cílem projeli Viňáles, Quartararo, Crutchlow, Espargaro a na osmém místě Rossi. Rinsovi se po všech trablích podařilo dojet jako devátý a náš Karel Abrahám skončil osmnáctý.

Závod Moto2

Do závodu Moto2 odstartoval z pole position Alex Márquez, pak Augusto Fernandez a Brad Binder. Márquezovi se však start nepovedl a dostali se před něj Binder a Marini. Obrovskou chybu však udělal Augusto Fernandez, který velmi brzo skončil na zemi s lehkým pádem. Přišel tedy o možnost potřetí v řadě vyhrát závod a dohnat tak v celkovém pořadí šampionátu Márqueze, na kterého ztrácel jen 26 bodů. Za Marinim jeli Thomas Lüthi a Jorge Navarro a o trochu dále Xavi Vierge.

V průběhu závodu se Márquez dostal před Mariniho, na kterého pak začal tlačit Navarro, který se dostal před Lüthiho. Marini začal ztrácet, Navarro ho tak předjel a nalepil se na Márqueze. Tři kola před koncem předjel Navarro i Márqueze a začal se přibližovat k prvnímu Binderovi. Bohužel už neměl dost času a před Bindra se nedostal. Cílem jako první projel Brad Binder, druhý Navarro, třetí Márquez, pak Marini, Sam Lowes a Luthi.

Závod Moto3

V Moto3 si suveréně vedl Aron Canet, který dominoval již v kvalifikaci. Do závodu vyjel z „pole position“ a nakonec jej i vyhrál. Na druhém místě vystartoval Ai Ogura, který se dále držel vepředu a na třetím Carlos Tatay s divokou kartou, který se však hned po startu výrazně propadl.

Náš jezdec Jakub Kornfeil, který si v kvalifikaci vyjel krásné čtvrté místo, se vepředu i chvíli držel, ale bohužel později začal ztrácet a propadat se polem. Filip Salač, který startoval šestnáctý, se po startu dostal až na dvanácté místo, ale rovněž se nakonec propadl až mimo body.

Canetovi se na prvním místě podařilo ujet a už ho nikdo nedostihl. Jak již bývá v Moto3 zvykem, tak se v závodě hodně bojovalo ve velké skupině. O druhé a třetí místo se přetahovali  Ogura, Tatsuki Suzuki, Alonso Lopez, Tony Arborino a další.

Nakonec tedy cílem jako první s velkým náskokem projel Canet, druhé místo vybojoval Ogura a třetí Dennis Foggia. Dále projeli John McPhee, Lopez a Suzuki. Kornfeil si odvezl pouze jeden bod za patnácté místo a Salač skončil bez bodu osmnáctý.

Na další závody se můžeme těšit za dva týdny v Thajsku.

  • Zdroje

    www.yamahamotogp.com
    motogp.hondaracingcorporation.com

Článek byl naposledy upraven: 20.03.2020

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Závody byly letos napoprvé parádní, jen škoda chybějícího MotoGP.. Velká gratulace Filipovi...
Tomáš napsal komentář k Sedmá sezóna Michala Brožoviče..
neskutečnej závod s výbornými výsledky. byl jsem tam a stálo to za to od riky jsem dostal i p...
Dobrý den, pokud chcete kontakt na autora článku, napište mi Váš e-mail. Můj je kawas@moto-sv...
Dobrý den, mohu touto cestou požádat o kontakt na autora článku.