Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

GP San Marina 2019 - Excelentní 6. vítězství Marca Márqueze v Misanu

Na rozdíl od dvou předchozích závodů, kdy byl těstě před koncem závodu Marc Márquez připraven o vítězství, se mu dnes naopak podařilo připravit o vítězství Fabia Quartarara. Předvedl svou profesionální trpělivost a vyzrálost, i když tomu moc neodpovídalo chování v kvalifikaci při nedorozumění s Valentinem Rossim. Fabio Quartararo, který byl velmi blízko svému prvnímu vítězství v MotoGP se tak po dlouhém vedení závodu musel smířit s výborným druhým místem. Na třetím místě pak dojel Maverick Viňales, Valentino Rosssi dojel čtvrtý a Franco Morbidelli pátý.

Marc Márquez má nyní velmi dobře nakročeno k zisku dalšího titulu mistra světa MotoGP, když má náskok již 93 bodů na druhého Andreu Doviziosa.

Třída MotoGP

Po startu závodu se prvního místa ujal Maverick Viňales, který startoval z pole position, za ním Fabio Quartararo a třetí Franco Morbidelli. Marc Márquez se o chvíli později dostal na místo třetí. Fabio Quartararo dal do závodu vše, aby se dostal do vedení a mohl tak získat své první vítězství ve třídě MotoGP. To se mu povedlo a jakmile se za ním objevil Marc Márquez, už jen všichni netrpělivě čekali, kdy zaútočí. Ten však vyčkával a až v posledním kole předvedl své umění a po malé chybě Fabia Quartarara v poslední zatáčce bylo o vítězství Marca Márqueze rozhodnuto. Skvělý závěrečný souboj všichni s napětím prožívali. Andrea Dovizioso, který je v celkovém pořadí šampionátu na druhém místě dojel až šestý a Karel Abrahám sedmnáctý.

Třída Moto2

Do závodu Moto2 vystartoval z pole position Fabio di Giannantonio a ujal se vedení. Za ním jel Augusto Fernandez a třetí Thomas Lüthi. Alexovi Márquezovi se start nepovedl a z druhého místa se propadl až na páté. Rychle se však dostal na třetí místo před Lüthiho a později i na druhé místo před Fernandeze, který mu to však následně vrátil a jel druhý. Augusto Fernandez se pak několikrát pokoušel dostat na první místo před Fabia di Giannantoni. Nakonec se mu to povedlo v posledním kole a vyhrál, avšak za cenu velkého vyjetí mimo dráhu, které se pak i vyšetřovalo a hrozila mu penalizace se ztrátou vítězství. To se nakonec nestalo a v závodě tak Augusto Fernandez zvítězil. Na třetím místě dojel Alex Márquez následovaný Lüthim.

Třída Moto3

Závod Moto3 nebyl pro jezdce vůbec jednoduchý, o čemž vypovídalo mnoho pádů, když do cíle se dostalo pouze 16 motorek. Z prvního místa se radoval Tatsuki Suzuki, na druhém místě dojel John McPhee a na třetím Tony Arbolino. Vedoucí jezdec šampionátu Lorenzo Dalla Porta se celý závod držel v první skupině, dostal se i na druhé místo, avšak pak začal ztrácet a i když se nakonec ještě do bojů zapojil, jeho úsilí skončilo penalizací za překročení limitů dráhy a dojel na místě osmém. Aron Canet, druhý jezdec šampionátu, také bojoval o první pozice, ale nakonec musel ze závodu odstoupit pro technickou závadu na motorce. Několikrát se i pokusil na trať vrátit, avšak neúspěšně. Náš Jakub Kornfeil se nedlouho po startu musel vyhýbat těžkému pádu Alonsa Lopeze, který odcházel z dráhy dost otřesen. Ztrátu na první skupinu se Jakubu Kornfeilovi již nepodařilo stáhnout a jezdil kolem 12. místa, na kterém závod také dokončil. Filip Salač byl úspěšnější, když se mu po startu podařilo držet se první skupiny, pak jezdil kolem 10. místa a nakonec si vyjel krásné 9. místo a tedy jeho první top ten.

  • Zdroje

    www.yamahamotogp.com
    motogp.hondaracingcorporation.com

Článek byl naposledy upraven: 16.09.2019

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Dobrý den, pokud chcete kontakt na autora článku, napište mi Váš e-mail. Můj je kawas@moto-sv...
Dobrý den, mohu touto cestou požádat o kontakt na autora článku.
Tak snad minimálně to pódium vyjde, moc fandíme! ...
BendaK napsal komentář k Most - fotogalerie tříd 1000 ccm
Parádní fotky Jinak je vidět, že spousta lidí má slušnou techniku a zázemí, viz. i třeba ...