Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

GP Brna 2019 - Velká cena České republiky

Kapitoly článku

Marc Marquez zvítězil ve třídě MotoGP, čímž upevnil svou pozici lídra celého šampionátu a priblížil se tak k získání svého již osmého titulu mistra světa. Karel Abraham dokončil závod na 19. místě. Ve třídě Moto3 se Jakub Kornfeil po výjezdu mimo trať v první zatáčce po startu probojoval až na solidní deváté místo. Filip Salač bohužel po pádu závod Moto3 nedokončil.

Po krátké letní pauze pokračoval seriál MotoGP 2-4.8.2019 v nádherném prostředí na Masarykově okruhu v Brně. Jezdci se na nedělní závod Monster Energy Grand Prix České republiky připravovali od pátečních tréninků, přes soboní tréninky a kvalifikace. Ani po závodu si jezdci MotoGP neoddechnou, jelikož již na pondělí je naplánován oficiální testovací den.

Celkově se Velká cena České republiky vydařila velmi dobře. Počasí bylo ideální pro závodění a malý déšť jen trošku zdramatizoval přípravu na závody. Organizace byla skvělá a fanoušci si určitě celý víkend užili. Už teď se můžeme těšit na další rok. Celková návštěvnost na Masarykově okruhu byla nakonec velmi solidních 187 tisíc diváků, což je zhruba stejný počet, který na okruh dorazil i minulý rok.

Domácí fanoušci mohli fandit českým zástupcům v Moto3 Jakubu Konrfeilovi a Filipu Salačovi a v MotoGP Karlu Abrahamovi.

V sobotu ráno se jezdci probudili do deštivého počasí a tak trať byla jak na dopolední tréninky, tak i na kvalifikace Moto3 mokrá. Kvalifikace se Kornfeilovi moc nevyvedla, vyjel o trochu později a své umístění na 20. místě na startu omluvil špatným nastavením motorky. Lépe si vedl Salač, který měl sice šanci skončit lépe, ale 15. místo na startu je velmi dobrý výsledek. Kvalifikace MotoGP se již jela na osychající trati, kdy z první kvalifikace postoupili Zarco a Pol Espargaro, zatímco Karel Abraham skončil v kvalifikaci na 20. místě, když samozřejmě doufal, že to půjde lépe. Druhou kvalifikaci MotoGP vyhrál Marc Marquez, který na poslední chvíli vsadil na slicky a jen tak tak před dalším deštěm zajel nejrychlejší čas s velkým náskokem na druhého Millera, který rovněž zkoušel zajet rychlý čas na slikách, ale nestlihl to, když začalo pršet a on skončil na zemi. Třetí pak skončil Zarco, Rossi až sedmý.

Průběh a výsledky všech závodů najdete v dalších kapitolách článku.

MotoGP Brno 2019 Marc MarquezMotoGP Brno 2019 Marc Marquez

MotoGP Brno 2019 Valentino RossiMotoGP Brno 2019 Valentino Rossi

  • Zdroje

    www.yamahamotogp.com
    motogp.hondaracingcorporation.com
    www.marcvds.com
    Filip Salač Facebook

Článek byl naposledy upraven: 28.02.2020

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Závody byly letos napoprvé parádní, jen škoda chybějícího MotoGP.. Velká gratulace Filipovi...
Tomáš napsal komentář k Sedmá sezóna Michala Brožoviče..
neskutečnej závod s výbornými výsledky. byl jsem tam a stálo to za to od riky jsem dostal i p...
Dobrý den, pokud chcete kontakt na autora článku, napište mi Váš e-mail. Můj je kawas@moto-sv...
Dobrý den, mohu touto cestou požádat o kontakt na autora článku.