x
Registrovat
x

Česká Tourist Trophy a IRRC 2015 - Hořice

Minulý víkend 22-23.8.2015 se na městském okruhu v Hořicích jel již legendární motocyklový závod Česká Tourist Trophy 2015. Letošní ročník byl jednoduše obzvláště vydařený. Již druhým rokem je součástí šampionátu mezinárodních roadracingových závodů IRRC - International Road Racing Championship a díky tomu se můžeme vedle tradičních závodů veteránů těšit i z divácky velmi atraktivních závodů tříd Superbike a Supersport.

Jelikož jsou Hořice předposledním závodem IRRC, mohli jsme v tomto roce s napětím sledovat, zda náš jezdec Marek Červený bude již slavit titul Mistra Evropy ve třídě Supersport. Kromě něj jsme mohli fandit i dalším našim jezdcům, jako Kamilu Holánovi (Superbike), Aleši Nechvátalovi (Superbike), Petrovi „Kimura“ Bičištěmu (Superbike), Pavlu Tomečkovi (Superbike), Josefovi „Ermo“ Lukšíkovi (Superbike) či Petrovi Košťálovi (Supersport).

CIMG3473IMG 3352IMG 4675

Česká Tourist Trophy je tak stejně jako závod 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích velkým lákadlem pro každého fanouška motocyklového sportu.

Letošní ročník se vydařil opravdu výborně, od krásného počasí, přes výbornou organizaci až po dramatické závody, či korunovaci Marka Červeného evropským králem IRRC třídy supersport. Jedinou vadou na kráse byla havárie v zaváděcím kole třídy supersport mezi Christianem Schmitzem a Michalem Veckem, která skončila zlomeným kotníkem a zlomeninou stehenní kosti. Kromě tohoto pádu se naštěstí již nic vážného nestalo a ani se příliš nepadalo.

IMG 1432IMG 1522IMG 2234

IMG 5079IMG 3674IMG 4697

V sobotu dopoledne se jely I. měřené tréninky a odpoledne II. měřené tréninky tříd veteránů Klasik 175 + 250 ccm, pak IRRC Supersportů, veteránů Klasik 350 ccm, Klasik 500 + 750 ccm, IRRC Superbiků a také další atraktivní třídy side car.

O závodní neděli jsme se mohli těšit ze dvou závodů IRRC Supersportů, ve kterých zvítězil v prvním závodě Marek Červený a ve druhém Michal Indy Dokoupil. V druhém závodě supersport dojel Marek Červený na druhém místě, díky čemuž byl byl doslova korunován evropským šampionem této třídy.

IMG 3994IMG 4000IMG 4740

Dále ve třídě Superbike zvítězil nejdříve Kamil Holán a poté Sebastian Le Grelle. Klasiky 175 + 250 ccm vyhrál Lukáš Bělič, klasiky 350 ccm Vítězslav Hatan a klasiky 500 + 750 ccm Silvio Habat. Závěrem se pak jel i závod pravidelnosti side car, ve kterém zvítězila posádka Petr Fišer a Marta Bodnaruková, která jako překvapení upekla nejrychlejší posádce dort.