Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Ohlédnutí za Velkou cenou České republiky 2014

Přinášíme Vám fotogalerii a krátkou reportáž jako ohlédnutí za uplynulou povedenou Velkou cenou České republiky na Masarykově okruhu v Brně, která byla provázena vysokou diváckou návštěvností.

Minulý víkend 15-17.8.2014 byl ve znamení velice podařené Velké ceny České republiky. I přes ne až tak příznivou předpověď počasí, bylo nakonec celý víkend krásně (mimo 2 krátkých přeháněk). Závody byly krásné, plné zajímavých momentů a spousty soubojů. Návštěvnost byla letos velice slušná a přiblížila se až k rekordu, když přišlo celkem přes 240 000 lidí.

Jako lákadlo byli i čeští závodníci, když letos jsme měli alespoň jednoho zástupce v každé kubatuře! Ve třídě Moto3 dojeli Jakub Kornfeil a Karel Hanika za sebou na 14. a 15. místě se ztrátou pouze necelých 2 vteřin na vítězného Alexise Masbua. Ve třídě Moto2 jel Miroslav Popov, u kterého byl vidět od prvních tréninků velký progres a snaha. Bohužel v závodě upadl po nezaviněném kontaktu s Robinem Mulhauserem. Ve třídě MotoGP skončila nadvláda Marca Marqueze, když zvítězil Dani Pedrosa před Lorenzem a Rossim. Karel Abraham dojel na bodovaném 14. místě. V Red Bull Rookies Cupu dojel Martin Gbelec na 17. a 12. místě a bral tak své první body z Brna.

Co ale bylo hrozné, to byl "pouťový" komentátor závodů, který jako by právě utekl přímo od kolotočů (kdo slyšel pochopí). Navíc mluvil především jen o prvních 3 jezdcích a ostatní, včetně českých jezdců, jako by ani nebyli :( Člověk tak při trénincích neměl téměř žádný přehled o pořadí mimo jezdců v top 10...

Co se týče občerstvení, tak cena se přežít ještě dá, ale kvalita mi přišla hodně slabá. Neškodilo by trochu konkurence a tedy větší počet dodavatelů. Ale to nijak nevadí, kdo jezdí pravidelně, tak stejně dávno ví, že si musí brát s sebou svačinu vlastní :)

Celkově se ale jednalo rozhodně o jednu z nejpovedenějších Velkých cen za poslední roky a můžeme být jen rádi, že minimálně pro příští rok by měla být Velká cena v Brně zachráněna.

Článek byl naposledy upraven: 16.03.2022

Komentáře (1)

Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)

Moc pěkná fotogalerie.:)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Dobrý den, prosím Vás, dokázal by někdo identifikovat jezdce na obrázku? Děkuji předem. V. Volf...
Dobrý den, závody na okruhu Slatina se pořádaly od roku 1962. Přehled závodů v Moravském Krumlově - ...
Ahoj, dobrý večer. Prosím vás, neměli byste někdo nějaké podrobnosti k závodům v Moravském Krumlově?...
Drak napsal komentář k WorldSBK se pojedou v Mostě!
Paráda :P, jen škoda, že ceny jsou nastavené dost vysoko.. ...