Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Ohlédnutí za Velkou cenou České republiky

Přinášíme Vám fotogalerii a krátkou reportáž jako ohlédnutí za uplynulou povedenou Velkou cenou České republiky na Masarykově okruhu v Brně, která byla provázena vysokou diváckou návštěvností.

Minulý víkend 15-17.8.2014 byl ve znamení velice podařené Velké ceny České republiky. I přes ne až tak příznivou předpověď počasí, bylo nakonec celý víkend krásně (mimo 2 krátkých přeháněk). Závody byly krásné, plné zajímavých momentů a spousty soubojů. Návštěvnost byla letos velice slušná a přiblížila se až k rekordu, když přišlo celkem přes 240 000 lidí.

Jako lákadlo byli i čeští závodníci, když letos jsme měli alespoň jednoho zástupce v každé kubatuře! Ve třídě Moto3 dojeli Jakub Kornfeil a Karel Hanika za sebou na 14. a 15. místě se ztrátou pouze necelých 2 vteřin na vítězného Alexise Masbua. Ve třídě Moto2 jel Miroslav Popov, u kterého byl vidět od prvních tréninků velký progres a snaha. Bohužel v závodě upadl po nezaviněném kontaktu s Robinem Mulhauserem. Ve třídě MotoGP skončila nadvláda Marca Marqueze, když zvítězil Dani Pedrosa před Lorenzem a Rossim. Karel Abraham dojel na bodovaném 14. místě. V Red Bull Rookies Cupu dojel Martin Gbelec na 17. a 12. místě a bral tak své první body z Brna.

Co ale bylo hrozné, to byl "pouťový" komentátor závodů, který jako by právě utekl přímo od kolotočů (kdo slyšel pochopí). Navíc mluvil především jen o prvních 3 jezdcích a ostatní, včetně českých jezdců, jako by ani nebyli :( Člověk tak při trénincích neměl téměř žádný přehled o pořadí mimo jezdců v top 10...

Co se týče občerstvení, tak cena se přežít ještě dá, ale kvalita mi přišla hodně slabá. Neškodilo by trochu konkurence a tedy větší počet dodavatelů. Ale to nijak nevadí, kdo jezdí pravidelně, tak stejně dávno ví, že si musí brát s sebou svačinu vlastní :)

Celkově se ale jednalo rozhodně o jednu z nejpovedenějších Velkých cen za poslední roky a můžeme být jen rádi, že minimálně pro příští rok by měla být Velká cena v Brně zachráněna.

Článek byl naposledy upraven: 23.08.2014

Komentáře (1)

Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)

Moc pěkná fotogalerie.:)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

ducatis55 napsal komentář k Závody motocyklů 1961
Nádhera Moc děkuji za úžasné čtení a přehled výsledků, rád vzpomínám na minulé časy (tedy jen co se...
kawas napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Ano, Dymokury se v tomto termínu jedou..
Věra Kostrounová napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Dobrý den, prosím o informaci zda závod silničních motorek 5.9.-6.9.2020 v Dymokurech se pojede nebo...
Orlando6 napsal komentář k Nepomucký trojúhelník 2020 - fotogalerie..
Mooc hezká fotogalerie a moc hezký závody ...