Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Alpe Adria Championship + IMRC = tropický Most 2014

Autodrom Most hostil ve dnech 18. – 20. 7. silniční motocyklové jezdce seriálu Alpe Adria Championship a International Motorcycle Race Cup. V rámci těchto závodů se odjelo mistrovství Česka, Slovenska, Rakouska, Polska a Maďarska..

Kdo chtěl tedy vidět na vlastní oči jediný závod Mistrovství České Republiky silničních motocyklů na našem území, měl příležitost právě a pouze tento víkend. Organizaci mosteckého závodu zabezpečovala slovenská agentura Slovakia Racing a to na velmi vysoké úrovni. V celkem 11 závodech se během soboty a neděle představilo na 160 jezdců z 12 států. Přičteme-li k tomu mnohá vítězství českých jezdců, nádherné souboje na trati a krásné počasí, tak odhadem 400 - 500 diváků rozhodně nemohlo své návštěvy litovat. Zvlášť, když měli po celý víkend vstup do areálu autodromu včetně depa zdarma..

Závody alpsko - jadranského šampionátu, které jsou jakousi náhradou za zrušený seriál závodů Mistrovství Evropy, jsou pro nezasvěceného poměrně velmi nepřehlednou záležitostí. Množství vypsaných kategorií v každé třídě divákům velmi ztěžuje samotnou orientaci v pořadí závodu. Například po dojezdu úvodního, sloučeného závodu tříd Moto3+125GP+125SP, bylo celkem sedm dekorování nejúspěšnějších tří jezdců v jednotlivých kategoriích, což v součtu znamenalo předání 21 pohárů a cen za jeden, jediný závod. Když je navíc ze strany pořadatele divákovi vyhlášeno naprosté informační embargo: tedy žádný rozhlas, žádné programy, žádné startovní listiny, tak se samozřejmě každý v tomto systému naprosto utápí a myslím, že ho to už ani nemůže zajímat.

Doba, kdy se v Mostě jezdilo Mistrovství Evropy a davy fandů tam chodily na Jaroslava Huleše, který dokázal porážet ve třídě 125 ccm pozdější hvězdy MS, je ta tam. Z celého seriálu ME zbylo jen torzo – tkzv. finálový závod na konci roku ve Španělsku (letos se poprvé nepojede v Albacete, ale možná na Slovakiaringu!) do kterého postupují vítězové některých národních mistrovství, včetně Alpe Adrie. O případný titul ME se tak rozhoduje v tomto jediném závodě už několik posledních let. Samozřejmě, vše je o penězích, ale zdá se to snad někomu ideální?

Článek byl naposledy upraven: 23.07.2014

Komentáře (1)

Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)

Na závody AA chodí tak málo lidí, že se pořadateli platit tisk vstupenek, programů, a následně i lidí, který je musej prodávat u brány prostě nevyplatí. Ale stejný to je i na jinejch dromech =/

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Dobrý den, pokud chcete kontakt na autora článku, napište mi Váš e-mail. Můj je kawas@moto-sv...
Dobrý den, mohu touto cestou požádat o kontakt na autora článku.
Tak snad minimálně to pódium vyjde, moc fandíme! ...
BendaK napsal komentář k Most - fotogalerie tříd 1000 ccm
Parádní fotky Jinak je vidět, že spousta lidí má slušnou techniku a zázemí, viz. i třeba ...