Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Opustil nás Milan Šobáň starší

Dne, 9. září 2013, navždy dotlouklo srdce jedné z legend československého motocyklového sportu, Milana Šobáňa staršího. Po zranění, které utrpěl vloni na závodech v Radvanicích, nakonec boj o svůj život prohrál.

Milan Šobáň, narozený 28.2. 1937, začínal závodit v roku 1953 jako soutěžák, o dva roky přesedlal na okruhy, kterým zůstal věrný do konce. Během své závodní kariéry jezdil téměř všude, ve všech třídách a téměř na všem. Je to velmi zjednodušeně řečeno, ale pokud si vezmeme třídy od 50 ccm po Mona společně s oldtimery v současnosti, tak za padesát let  na našich okruzích se toho dalo stihnout skutečně hodně.

Největší úspěchy dosáhl ve třídě do 50 ccm, kde v roce 1971 skončil v Mistrovství ČSSR na celkovém čtvrtém místě a k tomu se mu podařilo bodovat - šestým místem v 50 ccm na Grand Prix v Brně!  V následujícíchlétech jsme ho měli možnost vidět  ve vyšších třídách, rok 1974 mu přinesl sedmé místo v republice v třídě 350 ccm. Později pak začal i se svým synem jezdit  za klubové barvy Malacek a ve slovenských mistrovstvích dosáhl v roce 1988 na titul ve třídě 125 ccm, která byla v té době  nejnabitější.

milan-soban-starsi

Startoval na mnohých mezinárodních závodech se střídavými úspěchy, vždy úměrnými kvalitě sedlaného motocyklu. Okruhy měl rád technické - Hořice, Jičín, Prievidzu, Brno, Karvinou, ale i Piešťany. A byl to právě on, kdo probudil před jedenácti lety myšlenku, obnovit silniční závody ve Starém Městě. No a jako každý patriot ze „Slovácka“, byl v podstatě veselá kopa, zazpíval si s harmonikou i bez ní. Závody u Šobáňů vždy tvořily  celoživotní filozofii.

Odešel  skvělý závodník, vzácný a nenahraditelný člověk.

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Dobrý den, prosím Vás, dokázal by někdo identifikovat jezdce na obrázku? Děkuji předem. V. Volf...
Dobrý den, závody na okruhu Slatina se pořádaly od roku 1962. Přehled závodů v Moravském Krumlově - ...
Ahoj, dobrý večer. Prosím vás, neměli byste někdo nějaké podrobnosti k závodům v Moravském Krumlově?...
Drak napsal komentář k WorldSBK se pojedou v Mostě!
Paráda :P, jen škoda, že ceny jsou nastavené dost vysoko.. ...