Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Opustil nás Milan Šobáň starší

Dne, 9. září 2013, navždy dotlouklo srdce jedné z legend československého motocyklového sportu, Milana Šobáňa staršího. Po zranění, které utrpěl vloni na závodech v Radvanicích, nakonec boj o svůj život prohrál.

Milan Šobáň, narozený 28.2. 1937, začínal závodit v roku 1953 jako soutěžák, o dva roky přesedlal na okruhy, kterým zůstal věrný do konce. Během své závodní kariéry jezdil téměř všude, ve všech třídách a téměř na všem. Je to velmi zjednodušeně řečeno, ale pokud si vezmeme třídy od 50 ccm po Mona společně s oldtimery v současnosti, tak za padesát let  na našich okruzích se toho dalo stihnout skutečně hodně.

Největší úspěchy dosáhl ve třídě do 50 ccm, kde v roce 1971 skončil v Mistrovství ČSSR na celkovém čtvrtém místě a k tomu se mu podařilo bodovat - šestým místem v 50 ccm na Grand Prix v Brně!  V následujícíchlétech jsme ho měli možnost vidět  ve vyšších třídách, rok 1974 mu přinesl sedmé místo v republice v třídě 350 ccm. Později pak začal i se svým synem jezdit  za klubové barvy Malacek a ve slovenských mistrovstvích dosáhl v roce 1988 na titul ve třídě 125 ccm, která byla v té době  nejnabitější.

milan-soban-starsi

Startoval na mnohých mezinárodních závodech se střídavými úspěchy, vždy úměrnými kvalitě sedlaného motocyklu. Okruhy měl rád technické - Hořice, Jičín, Prievidzu, Brno, Karvinou, ale i Piešťany. A byl to právě on, kdo probudil před jedenácti lety myšlenku, obnovit silniční závody ve Starém Městě. No a jako každý patriot ze „Slovácka“, byl v podstatě veselá kopa, zazpíval si s harmonikou i bez ní. Závody u Šobáňů vždy tvořily  celoživotní filozofii.

Odešel  skvělý závodník, vzácný a nenahraditelný člověk.

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

ducatis55 napsal komentář k Závody motocyklů 1961
Nádhera Moc děkuji za úžasné čtení a přehled výsledků, rád vzpomínám na minulé časy (tedy jen co se...
kawas napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Ano, Dymokury se v tomto termínu jedou..
Věra Kostrounová napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Dobrý den, prosím o informaci zda závod silničních motorek 5.9.-6.9.2020 v Dymokurech se pojede nebo...
Orlando6 napsal komentář k Nepomucký trojúhelník 2020 - fotogalerie..
Mooc hezká fotogalerie a moc hezký závody ...