Sobota 31.5.2025 patřila dalšímu nezapomenutelnému zážitku, a to závodům ploché dráhy - FIM Speedway Grand Prix v Praze na krásném Stadionu Markéta. Počasí bylo příjemné, polojasné a čekal se i déšť, ale vyprodané vstupné slibovalo skvělou zábavu. Po trénincích a docela silném dešti, kvůli kterému byly zkrácené, vše začalo. Davy fanoušků už zaplnily stadion, všichni byli ve skvělé náladě a užívali si i bohatý doprovodný program ve fan zóně.
Velký zájem byl hlavně o autogramiádu všech závodníků, kde se každý mohl s jezdci vyfotit a odnést si plakát s podpisy. Pak se již vše přesunulo na závodní pole, kde začalo zahájení závodů příjezdem všech jezdců na motocyklech Harley-Davidson. Pak se představili na podiu a po zazpívání hymny vše začalo.
Závody byly napínavé až do konce. Probíhaly rozjížďky a jezdci tvrdě bojovali o nejlepší výsledky. Mezi nimi i naši talentovaní jezdci, jako Jan Kvěch, Daniel Klíma a Jaroslav Vaníček. Velké oblíbenosti se těšil slovenský jezdec Martin Vaculík, od kterého se čekalo další v řadě již čtvrté vítězství v Praze. Ze zahraničních jezdců byl favoritem Polák Bartosz Zmarzlik, kterému se sice v předchozím závodě doma v Polsku nedařilo, ale zde se čekalo, že zaboduje.
Z našich jezdců se nakonec nejvíce dařilo Janu Kvěchovi, který se probojoval do last chance a obsadil krásné osmé místo. Fanoušci se neuvěřitelně bavili a fandili jako o život. Vrcholem večera byla finálová jízda, kterou po krásných soubojích vyhrál Bartosz Zmarzlik, když potvrdil svou skvělou formu a předvedl opravdovou podívanou. Na druhém místě se umístil Fredrik Lindgren ze Švédska a na třetí stupínek vystoupil Leon Madsen z Dánska.
Po vyhlášení byl nezapomenutelný večer zakončen velkolepým ohňostrojem.
Děkujeme pořadatelům a všem co se podílejí na této mimořádné motocyklové akci na Stadionu Markéta, která má skvělou organizaci a úspěch u fanoušků doma i v zahraničí. Závody, úžasná nálada a atmosféra, skvělí a nadšení lidé i zázemí, to vše dělá z této akce jednu z nejlepších u nás.
- Autorský obsah
Tento článek, stejně jako ostatní, je autorský. Kopírování je možné pouze se souhlasem autora a uvedením zdroje.