Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Podpořte nadějného závodníka ploché dráhy

  • Kategorie: Ostatní
  • 30.01.2014
  • Aktualizováno: 25.03.2019

Plochá dráha je jedna z nejstarších motocyklových disciplín na světě a tak si ji krátce představíme a zároveň Vám představíme i jednoho z našich nadějných závodníků, Davida Štěrovského, kterého můžete podpořit.

Co je Plochá dráha ?

Jedná se o jednu z nejstarších motocyklových disciplín na světě. V současnosti se závodí na speciálních motocyklech o obsahu 500ccm. Motory mají až 70 koňských sil a stojí za to podotknout, že motorky nejsou vybaveny brzdami! Velký kompresní tlak čtyřtaktních motorů však zajišťuje slušné brždění motorem při ubrání plynu. Plochá dráha je sprint, kdy 4 jezdci startují společně po vylétnutí pásky. Kdo první protne cílovou čáru čtvrtého kola je vítěz. Běžný rozpis závodů je na dvacet rozjížděk s tím, že každý jezdec je na dráze 5-krát a pak se sčítají body. Doba jedné rozjížďky trvá od jedné do dvou minut podle velikosti dráhy. Motocykly dosahují na rovinkách rychlosti kolem 100 km/h, přičemž v zatáčkách se rychlost pohybuje okolo 80 Km/h. Je to adrenalinový sport, kde není nouze o dramatické strkanice po startu až po hrůzostrašné pády v plné rychlosti.

David Štěrovský - představení jezdce

Dovolte mi,abych vás v krátkosti seznámil s aktivitami Teamu Davida Štěrovského. Narodil jsem se 30.6.1996 v Hradci Králové. Ploché dráze jsem se začal věnovat ve svých 10 letech na motocyklech nižších kubatur a od roku 2012, když mi bylo 15 let, jsem začal závodit na motocyklech do 500ccm. V tomto roce jsem také svůj největší úspěch, kdy jsem se stal Mistrem České republiky juniorských družstev. K ploché dráze mě přivedl můj otec, kterému vděčím za své veškeré úspěchy v mé dosavadní karieře. Sezona 2013 pro mne nebyla nejlepší. Kvůli komplikované zlomenině zápěstí levé ruky jsem na doporučení lékařů ukončil sezonu 2013 předčasně.

Dosažené úspěchy

Mistr extraligy družstev s AMK ZP Pardubice 2013
Mistr první ligy družstev s AMK ZP Pardubice  2013
Mistr juniorských družstev s AMK ZP Pardubice 2012
14. místo při Zlaté Stuze města Pardubice 2012
9. místo v Mistrovství  juniorů do 19 let 2012
12. místo v Mistrovství jezdců do 21 let 2012
Vicemistr v Mistrovství České republiky ve třídě do 125ccm (malá dráha) 2010
4. místo v Mistrovství České republiky ve třídě do 125 ccm (velká dráha) 2010

Jak Vás může prezentovat ?

Plochá dráha není masivním sportem na území České republiky, ale na mezinárodní úrovni ano, hlavně tedy v Polsku, v Anglii a v severských zemích. Vaši firmu mohu prezentovat logem umístěným na závodním motocyklu, na dodávce, kterou se já se svým týmem přepravuji na jednotlivé závody, na helmě či kšiltovce při slavnostních nástupech, závodech a slavnostních vyhlášeních. Dále prezentací v mediích, které se ploché dráze.

david-sterovsky-01

Média, která se věnují ploché dráze:

Česká republika

2 největší webové portály píšící o ploché dráze: www.speedwayfakta.cz, www.speedwaya-z.cz

Z televizních kanálu ČT4 SPORT pravidelné vysílá záznamy z české extraligy, kterou jezdím za ZP Pardubice. A dále také záznamy z nejstaršího závodu na světě Zlatá Přilba.

Z rádií se ploché dráze věnuje nejvíce radioHey a Český rozhlas Radiožurnál.

V tisku vycházejí články v Mladé frontě Dnes, Světu motorů, Lidových novinách.

Polsko

V Polsku je plochá dráha populární podobným způsobem jako u nás např. fotbal nebo hokej. Takže i medializace a reklama je v tomto odvětví na vysoké úrovni.

Televize: Canal+

Webové portály: www.sportowefakty.pl, www.espeedway.pl, www.przegladzuzlowy.pl

Tisk: TygodnikZuzlowy

Anglie

V Anglii je plochá dráha trochu v pozadí za fotbalem, ale je též velmi oblíbená. Hlavně se tam jezdí mnohem více závodů než u nás na kontinentu. Závodník, který jezdí tak zvaný "Double up", což znamená, že je stálým jezdcem PremierLeague a do toho hostuje v EliteLeague, je schopen odjet za sezonu až 100 závodů a to pouze na ostrovech.

Televize: Na asi nejznámějším sportovním kanále Sky Sport se vysílají každý týden přímé přenosy z EliteLeague a každých 14 dní vybrané utkání z PremierLeague.

Webové portály: www.speedwaygb.com

Tisk: Nejčtenější týdeník o ploché dráze, distribuovaný do celého světa, obsahuje výsledky a články z celosvětové ploché dráhy: Speedway Star

Závěrem bych vám rád poděkoval, pokud jste se rozhodli spojit logo vaší firmy s mým jménem a pomohli mi tak provozovat tento krásný sport, kterým plochá dráha bezpochyby je.

David Štěrovský
Tel: 735020448
Email:

Článek byl naposledy upraven: 25.03.2019
Značky:

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Dobrý den, mohu touto cestou požádat o kontakt na autora článku.
Tak snad minimálně to pódium vyjde, moc fandíme! ...
BendaK napsal komentář k Most - fotogalerie tříd 1000 ccm
Parádní fotky Jinak je vidět, že spousta lidí má slušnou techniku a zázemí, viz. i třeba ...
Katka napsal komentář k Košice
Dnes 28.08.2019 si pripomíname 50 rokov od nešťastnej udalosti. Hľadáme v novinách nejaký čl...