Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

FMX Gladiator Games 2018

  • Kategorie: Motokros a enduro
  • 05.11.2018
  • Aktualizováno: 19.03.2019

O víkendu v sobotu 3.11.2018 jsme si mohli plnými doušky užít již 18. ročník FMX Gladiator Games v pražské O2 Aréně. Jako každý rok i letos světoví freestyle motokrosaři předvedli to nejlepší a diváci tak byli zaplaveni strhující sprchou těch neodvážnějších a nejšílenějších skoků.

Za ohromného řevu a podpory diváků jsme tak viděli skoky back flip superman, seat grap indian, back flipy různých variant, front flip tsunami a mnoho dalších. Divákům se tak tajil dech i právě při front flipu Francouze Davida Rinalda, který tímto ve finále porazil mistra světa Libora Podmola a letošní soutěž tak zaslouženě vyhrál. Hvězdami letošního ročníku byli bratři Libor a Filip Podmolové. Z dalších jezdců jsme mohli vidět jezdce jako Petr Pilát, Martin Koreň, Matěj Česák, František Máca, Luc Ackermann, Davide Rossi, Ryan Brown, Pat Bowden, Daniel Bodin a další, když v porotě zasedli Zdeněk Fusek, Jose Miralles a Petr Kuchař. Show zpestřili i skoky borců na dvou sněžných skútrech.

Nový inovovaný systém soutěže jezdců head to head, který se nejvíce blíží gladiátorským soubojům, celou soutěž zatraktivnil, když jezdci nemohli v jednotlivých soubojích použít žádný z triků opakovaně a také neměli možnost vidět, jaké triky už skočili jejich soupeři.

Vrcholem akce pak byla exhibice bratrů Podmolových, kteří vůbec poprvé jako první Češi předvedli společně dvojité salto vzad na "tvrdý" dopad. Doskok byl opravdu tvrdý, když oba po doskoku upadli a praštili se do hlavy. Samotný trik se ale povedl, byl dotočený a nikomu se nic nestalo. Jedinou výtku večeru bychom měli ke komentátorovi, který alespoň dle nás někdy až příliš drsně vyřvával.

Závěr patřil také smutné vzpomínce na nedávno padlé české vojáky ve válce v Afghánistánu, když pořadatelé předali armádě České republiky šek v hodnotě sto tisíc korun.

Letošní Gladiator Games se opravdu povedly a už teď se nemůžeme dočkat dalšího.

Dále najdete i kompletní fotogalerii.

Článek byl naposledy upraven: 19.03.2019
Značky:

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Závody byly letos napoprvé parádní, jen škoda chybějícího MotoGP.. Velká gratulace Filipovi...
Tomáš napsal komentář k Sedmá sezóna Michala Brožoviče..
neskutečnej závod s výbornými výsledky. byl jsem tam a stálo to za to od riky jsem dostal i p...
Dobrý den, pokud chcete kontakt na autora článku, napište mi Váš e-mail. Můj je kawas@moto-sv...
Dobrý den, mohu touto cestou požádat o kontakt na autora článku.