Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Čištění na sucho, aneb jak rychle vyčistit motorku a udržet jí čistou?

  • Kategorie: Jak na to
  • 03.09.2018
  • Aktualizováno: 29.06.2020

Vstanete z postele, dnes nemáte žádný plán, když předpověď počasí nebyla zrovna příjemná. Kouknete ven z okna a zjistíte, že rosnička se, jak už to tak často bývá, opět spletla, a venku je nádherné počasí lákající na projížďku na motorce. Rychle se oblečete, sbalíte to nejnutnější a už se nemůžete dočkat nádherně stráveného dne projížďkou na motorce. V garáži vám však zkazí náladu pohled na špinavou motorku, kterou jste nestihli po minulém výletu vypucovat. Co teď? Vytáhnou hadici, domácí wapku, kýbl s vodou nebo zajet na benzínku k samoobslužné myčce a nechat tam drobné… Než však budete moci sednout a vychutnat si jízdu na motorce, uběhne spousta času, který strávíte drhnutím zaschlé špíny, měněním špinavé vody a leštěním vašeho drahokamu několika čistícími prostředky.

Nebo…

P1130910si můžete vše urychlit s mycími přípravky ke kterým nepotřebujete vodu jako je například čistič od značky Nasucho. Čištění je jednoduché a rychlé, jelikož nepotřebujete vodu a také účinné díky speciální látce na bázi polymerů, která uzavře drobné částečky nečistot do kapslí, odlehčí je od povrchu a pak jsou snadno zachyceny a odstraněny utěrkou. Obsažené látky podporují i NANO a karnaubské vosky, které odpuzují vodu a svými antistatickými účinky zabraňují navracení a usazování nečistot. Díky tomu bude čištěný povrch déle čistý a vytvořený jemný film déle uchová zářivý lesk vaší krásky.

Při správné technice čistění a dodržení postupu užíváním mikrovláknové utěrky by nemělo při čištění „na sucho“ dojít k poškození laku ani žádného jiného povrchu. Čistící prostředek by tedy měl být zcela bezpečný a spolehlivý, což se nám i při jeho testu potvrdilo.

P1130906P1130916

Jednoduchý postup čištění spočívá v práci se dvěma utěrkami z mikrovlákna. Malé množství čisticího prostředku nastříkáte mechanickým rozprašovačem na přeloženou utěrku a na část povrchu. Lehce setřete první utěrkou a pak čištění zakončíte doleštěním plochy druhou, suchou utěrkou. První utěrka zbaví povrch nečistot, druhá zajistí lesk. A to vše bez vody. Jen v případě většího znečištění blátem nebo pískem je doporučeno motorku před aplikací čistícího prostředku „na sucho“ opláchnout. Návod a postup najdete také na: https://nasucho.cz/navod-a-postup/

P1130962Přípravek je vhodný na plastové, lakované, gumové, chromované i kovové povrchy včetně lehkých slitin, používaných na výrobu ráfků. Prodává se ve dvou barvách - zelený Profesional, který myje a leští a pak fialový Nano Technologie, který navíc obsahuje Karnaubský vosk.

Měli jsme možnost vyzkoušet si přípravek Nasucho Ultra Nano & Karnaubský vosk a můžeme ho doporučit. Čištění bylo rychlé a efektivní. Motocykl je navíc pod UV ochranou, odpuzuje vodu a minimalizuje opětovné usazení nečistot.

P1130960P1130961P1130964P1130965

Prostředek je ideální na místech, kde nemáte možnost mytí vodou, typicky pokud bydlíte ve městě v paneláku a nemáte tak vhodný dvorek, pak je to asi nejvhodnější způsob mytí. Vynikající je i menší verze čističe vhodná na cesty, kterou zbalíte například do tankvaku.

Je navíc ekologicky a biologicky rozložitelný, netoxický, bez silikonů a bez složek z ropy, petrochemických vůní, uhlovodíků na ropné bázi, těžkých kovů, rozpouštědel a aerosolů. Můžeme ho tak pouze doporučit.

P1130967P1130973

Článek byl naposledy upraven: 29.06.2020
Značky:

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Orlando6 napsal komentář k Nepomucký trojúhelník 2020 - fotogalerie..
Mooc hezká fotogalerie a moc hezký závody ...
Nádhera Je moc fajn, že si dali tu práci a takhle staré boxy vylepšili. Je to přeci jen velký kus...
Raptor41 napsal komentář k Jana Petáková - můj příběh..
Zajímavý počtení, musela to bejt opravdu blbá doba.. ...
Závody byly letos napoprvé parádní, jen škoda chybějícího MotoGP.. Velká gratulace Filipovi za krásn...