Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Motocyklová helma s promítáním do průzoru

Ve vývoji je nový typ helmy s navigací, uvnitř má být Android se zjednodušeným ovládáním hlasem. Tvůrci už prý mají prototyp, ale potřebují vybrat peníze na náročnou výrobu přileb tlakovým vstřikováním.

foto02Vyvinout pro motorkáře helmu se zobrazováním přímo v průzoru, podobně, jako to mají piloti vojenských letadel, o to se údajně snaží ruský tým, který na svůj záměr začal před několika dny vybírat peníze na Indiegogo.

Zvláštní přilba by měla motorkáře osvobodit od užívání běžných navigací, což nyní na motorce není až tak pohodlné.

Přilba má být o něco větší než běžná přilba, aby se do ní vešla potřebná technika. Vážit má okolo 1,4 kg. Měla by splňovat minimální bezpečnostní standardy. Prodejní kusy by měly být vyráběny vstřikováním do pláště z uhlíkových vláken, ve velikostech S, M, L a XL.

Přilba má být soběstačným zařízením, s vlastní baterií 3000 mAh, která by měla vydržet na celý den. Softwarově by měl přilbu pohánět Android, ale s omezeným a zjednodušeným rozhraním, ovládaným hlasovými povely. Kromě mikrofonu budou v přilbě také sluchátka, a jezdec tedy bude moci přijímat i hlasové pokyny.

Gyroskop a kompas má zajišťovat, že se budou značky a informace zobrazovat vůči silnici správně podle okamžité polohy hlavy. Podle čidla okolního světla se má upravovat jas zobrazení; ten má být dostatečný i v plném denním světle.

Navigace ovšem nebude vyžadovat trvalé připojení k internetu. Software uvnitř se však nebude nutně muset omezovat pouze na navádění. Ujmou‑li se takovéto přilby, jistě se najdou další aplikace. Přilby nebudou levné. Předobjednávka stojí $1500.

cdf3a7c53330-601x389foto01

Tvůrci tvrdí, že už mají prototyp, a to jak skořepiny, tak elektroniky, optiky a softwaru. Prvotní peníze získali z grantů od organizací na podporu podnikání, jako například od nadace Skolkovo. Ty však nestačí na výrobu přileb vstřikováním, především na to tedy vybírají na Indiegogo. Nepodařilo se jim totiž přesvědčit žádného soukromého investora.

První přilby by se měly dostat na trh na podzim 2014, a to nejprve v anglicky mluvících zemích. Pevninská Evropa by měla přijít na řadu o rok později.

Za projektem stojí Andrej Borisovič Artiščev, který podniká na firmu „OOO“ (naše s.r.o.) Art Biznes (Арт бизнес), a dále Heorhij Manukjan.

Zdroj: Marek Janouš, Lupa.cz

Článek byl naposledy upraven: 25.03.2019

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Dobrý den, pokud chcete kontakt na autora článku, napište mi Váš e-mail. Můj je kawas@moto-sv...
Dobrý den, mohu touto cestou požádat o kontakt na autora článku.
Tak snad minimálně to pódium vyjde, moc fandíme! ...
BendaK napsal komentář k Most - fotogalerie tříd 1000 ccm
Parádní fotky Jinak je vidět, že spousta lidí má slušnou techniku a zázemí, viz. i třeba ...