Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Ducati Desmosedici RR - když se sen stane skutečností

Kapitoly článku

Bezpochyby jeden z nejexkluzivnějších motocyklů světa a zároveň homologovaná replika závodního motocyklu. Nyní z pohledu vývojářů a konstruktérů na videích.

 

Všude už toho o ní bylo napsáno spoustu - o designu, o jízdních dojmech a pocitech, o ceně a exkluzivitě… Nikdy však nic z pohledu konstrukce, ale teprve před nedávnou dobou se Ducati rozhodla umožnit nám „nakouknout pod pokličku“ a zpřístupnila na serveru youtube.com videoprezentaci o tomto projektu z úst techniků a konstruktérů, kteří se na vývoji tohoto klenotu podíleli. Tedy z úplně jiného pohledu, než jsme zvyklí čítat v různých časopisech a jiných médiích.

Desmosedici RR 02Celá série o konstrukci a vývoji Desmosedici obsahuje mnoho videí a původním jazykem je angličtina - je celkem zajímavé poslechnout si angličtinu s italským přízvukem. Ale byly také pomocí titulků vytvořeny jiné jazykové mutace, video je tedy na youtube.com přístupné s německými, italskými a francouzskými titulky. Bohužel pro nás chybí titulky české, ale nezoufejte - redakce Moto-Svet.cz pro vás připravila i titulky české. Zatím sice první dva díly, ostatní přijdou později. Pokud vás tato tématika zajímá, tak sledujte náš motoportál.[rbm]

Video s českými titulky najdete tady

Všimněte si, že Ducati používá pro konstrukci svých motocyklů CAD software Catia.

V prvním díle, který je jakýmsi úvodníkem, je vysvětlena myšlenka vzniku Desmosedici a uvedeny některá fakta o vzniku.

Druhý díl je již z hlediska informací a dat z vývoje o mnoho zajímavější. Zaměřuje se zejména na konstrukci šasí - zaměřuje se na parametry podvozku, na příhradový ocelový rám a jeho parametry, na zadní kyvnou vidlici a také na pokrokové využití karbonových dílů, neboli dílů z uhlíkových vláken.

Desmosedici RR 03

Nikdo jiný před Ducati nepustil do výroby byť jen malosériově vyráběnou repliku motocyklu královské kubatury. A je proto naprosto bezvadný, že nám ty kluci italský umožnili nahlídnout do jejich kuchyně. A snad je tu dobře vidět, že vývoj takového stroje jako je motocykl, není vůbec žádná legrace - je to proces, který vyžaduje zkušenosti a ohromnou dávku trpělivosti a houževnatosti a při kterém je nutno učinit spoustu kompromisů, neboť trvá řádově roky. Když se pak vše dotáhne do zdárného konce, radost je o to vyšší.

Článek byl naposledy upraven: 25.03.2019

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

ducatis55 napsal komentář k Závody motocyklů 1961
Nádhera Moc děkuji za úžasné čtení a přehled výsledků, rád vzpomínám na minulé časy (tedy jen co se...
kawas napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Ano, Dymokury se v tomto termínu jedou..
Věra Kostrounová napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Dobrý den, prosím o informaci zda závod silničních motorek 5.9.-6.9.2020 v Dymokurech se pojede nebo...
Orlando6 napsal komentář k Nepomucký trojúhelník 2020 - fotogalerie..
Mooc hezká fotogalerie a moc hezký závody ...