Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Evropou na ČZ

  • Kategorie: Cestování
  • 05.06.2013
  • Aktualizováno: 05.06.2013

Rozhodli jsme se uskutečnit cestu přes 9 států Evropy na československých motocyklech ČZ. 9 zemí, 5 000 km a dva československé motocykly na cestě z Čech, až do exotického Istanbulu (a snad i) zpět…

 

Chceme dokázat, že technicky jednoduché a houževnaté stroje mají na víc, než tiše reznout a zapadat prachem ve venkovských stodolách! Proto jsme se rozhodli oprášit motocykly našich dědů a otců a vyrazit do světa!

Starší z motocyklů, model ČZ 150c o výkonu 5 kW při 6 000 ot./min a maximální rychlosti 85 km/h prošel v letech 2008 - 2013 kompletní renovací. Majitelem je Michal Buzek, který motocykl zdědil po svém dědovi v rozebraném stavu a 5 let trvající renovaci kterou dělal převážně svépomocí, letos úspěšně zakončí veteránskou atestací. Mladší motocykl je z roku 1988. Jedná se o ČZ 175/487. Výkon motocyklu je 11 kW při 5 500 ot./min, s maximální rychlostí 109 km/h. I tento motocykl vlastněný Lukášem Furikem prošel na přelomu roku 2012/2013 renovací. Původní červený lak, jsme se však rozhodli ponechat. Jedinou neoriginální úpravou je výměna původního dynama za bezkontaktní VAPE, které změnilo palubní napětí z 6V, na 12V.

ciza

Každý z nás má jiné důvody, proč se vydává na cestu. Zatímco Michal Buzek chce jít ve stopách svého dědy, který kdysi na zmíněné ČZ 150c projel Evropu. Lukáš Furik chce lidem pro změnu ukázat, že staré, československé motocykly mají ještě na víc, než reznout a zapadat prachem ve stodolách.

Původně jsme měli v plánu vyrazit někam blíž. Snad Německo, Rakousko. Ale jak se trasa plánovala, narůstala i chuť jet dál a dál a tak nám z toho vlastně ve finále vznikla naše trasa přes 9 zemí Evropy - Rakouska, Maďarska, Rumunska, Bulharska, Turecka a zpět přes Řecko, Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko zpátky do ČR. Cesta bude dlouhá kolem 5 000 km, celkově počítáme návrat za 3-4 týdny, vzhledem k cestovní rychlosti mezi 60 a 70 km/h ani nemůžeme nějak výrazně spěchat.

Na cestu vyjíždíme 12.7. v 8:00 z náměstí Přemysla Otakara II. V Českých Budějovicích. Sledovat nás můžete na našich webových stránkách www.dvoutaktime.cz

Článek byl naposledy upraven: 05.06.2013
Značky:

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Dobrý den, pokud chcete kontakt na autora článku, napište mi Váš e-mail. Můj je kawas@moto-sv...
Dobrý den, mohu touto cestou požádat o kontakt na autora článku.
Tak snad minimálně to pódium vyjde, moc fandíme! ...
BendaK napsal komentář k Most - fotogalerie tříd 1000 ccm
Parádní fotky Jinak je vidět, že spousta lidí má slušnou techniku a zázemí, viz. i třeba ...